Akcesoria do laptopów. O czym warto pamiętać?

Laptop w biurze to bardzo przydatna rzecz. W odróżnieniu do komputera stacjonarnego, można go wziąć na spotkanie z klientem, można też zabrać pracę do domu. Kupując takie urządzenie warto też pamiętać o przydatnych akcesoriach, które postaram się przybliżyć poniżej.

Wśród podstawowych akcesoriów do laptopów należy wymienić myszkę (chyba, że ktoś ma wyjątkową wprawę w korzystaniu z touchpada). Najwygodniejsze w pracy na komputerze osobistym są myszy bezprzewodowe. Tu mamy do wyboru mysz Bluetooth, lub radiową. Tę pierwszą warto polecić w sytuacji, gdy laptop ma już wbudowany moduł Bluetooth. Wtedy nie musimy podłączać do portu USB odpowiedniego adaptera. W przypadku myszy radiowej warto zwrócić uwagę na wielkość odbiornika bezprzewodowego. To bardzo istotne podczas przenoszenia laptopa i chowania go do torby, lub plecaka. W przypadku większych adapterów (np. tych wielkości pendrive’a) należy pamiętać o wyjęciu ich z portu USB podczas transportu.

Kolejne z przydatnych akcesoriów to torba na laptopa. Tu mamy całkiem spory wybór modeli, wzorów i kolorów, przy cenach zaczynających się nawet od 50 zł. W przypadku, gdy komputer nosimy w plecaku, lub torebce (dotyczy pań), warto zaopatrzyć się w etui chroniące laptop przed porysowaniem.

Kolejny punkt na mojej liście to tzw. „cooling pad”, czyli podstawka chłodząca do laptopa. Niezwykle przydatna zwłaszcza w lecie, gdy temperatura w biurze znacząco rośnie, a słupek rtęci zaczyna rozbijać się o sufit. Takie urządzenie warto mieć także wtedy, gdy z laptopa często korzystamy w łóżku. Z kolei nie jest ono niezbędne, gdy komputera używamy w chłodniejszym pomieszczeniu i kładziemy go na gładkiej powierzchni (na przykład na biurku). Taką podkładkę można kupić już za 50 złotych, ale pamiętając, że ma ona służyć skutecznie i przez długi czas, warto wysupłać na ten cel ok. 100-150 zł.

Oczywiście akcesoriów do laptopów jest dużo więcej, ja wymieniłem tu te trzy podstawowe, które dla mnie maja największe znaczenie. W zależności od wykonywanej przez nas pracy można zakupić głośniki, słuchawki, karty pamięci, czy czytniki do kart. Myślę, że o tego typu urządzeniach będzie jeszcze okazja wspomnieć na moim blogu 😉