Biuro lat 90′

Skoro jesteśmy w tematyce biur, a przynajmniej byliśmy kilka dni temu bowiem duet naszych genialnych polskich projektantów wygrał pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie Best Offcie Awards, walcząc z najlepszymi markami na świecie jak np. Google ;], to pozwoliłem sobie podzielić się z Wami swoimi przemyśleniami w tym temacie.

Na blogu znajdziecie wpisy o takiej tematyce i wiem, że cieszą się one dużą popularnością. Trudno się dziwić bo każdy (no… prawie każdy) kto zakłada nową firmę, stawia na nowy, świeży i ciekawy projekt. Pamiętacie jak to było jeszcze kilka, kilkanaście lat temu? Oczywiście mowa o Polsce bo za granicą ten trend pojawił się lata temu. U nas wyglądało to nie tyle skromnie co zawsze tak samo. Nikt nigdy nie trudził się by stworzyć coś innego, ciekawego. Biuro miało spełniać podstawowe zadanie i nic poza tym. Standardowo biurko, dwa albo trzy krzesła, ewentualnie regał na dokumenty i kwiatek w doniczce. Obraz na ścianie czy ekspres do kawy to była prawdziwa innowacja, która z początku spotykała się raczej z wrogim nastawieniem. Słyszeliśmy: ‚ w końcu tu się pracuje, a nie popija kawkę…’. Tak to niestety wyglądało ale na szczęście te czasy odeszły w zapomnienie.

Obecnie także w Polsce zależy nam na dobrze zaprojektowanej przestrzeni. Atrakcyjne biuro to wizytówka firmy. Kiedy potencjalny klient wchodzi do takiego biura wie, że są tu najlepsi, otwarci i zaangażowani pracownicy. Już w pierwszej sekundzie nabieramy zaufania i chcemy oddać się w ręce profesjonalistów. Zatem sami widzicie, że warto. Dobra inwestycja się zwraca ;].

Źródło zdjęć: commons.wikimedia.org