Błąd nr 1 ;]

Okay, o błędach jakie popełniamy w pracy nigdy za wiele ;]. Tym razem krótki poradnik, czego nie robić w pracy… .

Niestety okazuje się, że codziennie popełniamy mnóstwo błędów. Czasami większych, czasami mniejszych i nieistotnych. Są osoby, które zauważają nasze najmniejsze błędy ale są też osoby, które nie zauważą tych największych. Niezależnie od tego faktu, zawsze powinniśmy myśleć o tym aby zawsze się szkolić i cały czas poprawiać. Jak to się mówi – na naukę nigdy nie jest za późno! Zatem zacznijmy od tego jakich błędów nie powinniśmy popełniać. Bez znaczenia w jakiej branży ‚siedzicie’ i co robicie jest kilka takich zachowań, które powinniśmy zostawić w domu, albo najlepiej – powinniśmy je wyrzucić z naszego życia ;].

Lizus…

  • Pracownicy, którzy cały czas potakują swojemu szefowi to tzw. lizusy. O ile na samym początku naszej kariery takie zachowanie może przynieść małe korzyści o tyle dłuższe stosowanie tej techniki, przyczyni się do naszej klęski. Zgadzanie się ze wszystkim i w każdej sytuacji pokazuje nieumiejętność samodzielnego myślenia, a co tu dopiero mówić o samodzielnym działaniu! Taki pracownik jest zbędny w firmie i z pewnością każdy szef to wie. Ta sama zasada tyczy się swoich współpracowników! Raczej nikt nie lubi lizusów… ;].

Wagary…

  • Tutaj w szerszym kontekście i nie chodzi tylko o absencje w pracy. Mamy tu na myśli niewykonywanie swoich zadań, zrzucanie swoich obowiązków na innych współpracowników i nieprzykładanie się do swojej pracy. Każdy przełożony w końcu zauważy nasz brak zaangażowania bo tak to właśnie się nazywa i odpowiednio zareaguje… z negatywnym skutkiem dla nas… !

Kolejna część już niebawem.

Źródło zdjęć: menshealth.pl