Błąd nr 2 …

Błędy, które w ekspresowym tempie skreślą cię z listy pracowników? Jest ich kilka, jedne są mniej poważne, inne trochę bardziej, tak czy inaczej, żaden z tych błędów nie powinien znaleźć się na twojej liście bo niesie za sobą negatywne skutki i przede wszystkim przeszkadza albo uniemożliwia w samodoskonaleniu się! Sprawdź jakie to błędy.

Ty tchórzu… !

  • Niestety bycie tchórzem jest tak samo złe jak etykietka wagarowicza (o czym pisałem tutaj). Tchórz to taki osobnik, który stara się wykonywać swoje obowiązki jak najlepiej ale wszystko w sferze swojego komfortu czyli, kiedy pojawia się trudniejsze zadanie, z którym czuje, że sobie nie poradzi, po prostu odpuszcza. Są też tchórze, którzy doskonale sobie radzą z wykonywaniem swoich obowiązków jednak, kiedy pojawia się sytuacja, kiedy są zmuszeni do przekazania złych wiadomości przełożonym, dezerterują. Niestety to w żaden sposób nie wpływa pozytywnie na wizerunek jego osoby, ponieważ sugeruje szefowi, brak samodzielności i odwagi.

Wybuchający wulkan…

  • Nieumiejętność rozdzielenia rzeczy ważnych od mniej istotnych jest bardzo dużym błędem jednak robi się zdecydowanie gorzej, kiedy dochodzi do sytuacji, że pracownik wybucha emocjami. Niekoniecznie muszą to być negatywne emocje. Wystarczy, że w przypadku każdej sytuacji, pracownik będzie zbyt intensywnie reagował, a przełożony czy współpracownik, tego nie wytrzyma. Umiejętność selekcji jest w tym przypadku bardzo ważna bo o ile na stratę najważniejszego klienta można ostro zareagować o tyle na przełożenie spotkania już nie… ;]. Zatem wystrzegajmy się tego błędu!

Źródło zdjęć: experto24.pl