Cel sercem sukcesu!

Ludzie sukcesu o których mam ostatnio okazję pisać to ludzie ambitni, którzy nie boją się porażki, są zdeterminowani, pozytywni oraz tacy, którzy dzielą się swoim doświadczeniem. To także osoby, które mają z góry ustalone cele i plan swoich działań. Pozwólcie, że dzisiaj zajmę się właśnie planowaniem celów.

Obecnie na rynku znajdziemy wiele ciekawych i mądrych rad w jaki sposób ułożyć dobry i realny plan działania jednak zanim ułożymy taki plan musimy najpierw ustalić cele do jakich dążymy. Warto zaznaczyć w tym miejscu, że bez konkretnie postawionych celów trudno nam będzie osiągnąć sukces, ponieważ nie wiemy do czego dążyć. Dodatkowo ustalenie celów to także idealna podstawa dla ułożenia idealnego planu działania, a z doświadczenia wiem, że bez planu nie ma mowy o sukcesie.

Zatem w jaki sposób ustalić swój cel? Dobrze sformułowany cel pomoże ci osiągnąć sukces i zanim go obierzesz musisz znać pewne zasady.

  1. pobraneCel musi być dokładny czyli ustalasz co KONKRETNIE chcesz uzyskać. Ważne jest aby podać jak najwięcej szczegółów swojego celu czyli jeżeli np. chcesz dostać podwyżkę to ni wystarczy, że napiszesz sobie: Chcę podwyżkę. Musisz podać więcej szczegółów czyli jaka podwyżka, od kiedy, za co itp. itd. Tak prawidłowo sformułowany cel będzie idealnym wstępem do dobrego planu działana.
  2. Jak ustalisz co jest twoim celem sprawdź go pod kątem realności! Nie możesz postawić sobie celu, który nie jest realny.
  3. Powinieneś ustalić czas jaki sobie dajesz na osiągnięcie celu. Pamiętaj jednak, że musi być to realny czas.
  4. Na kartce papieru napisz sobie etapy celu i ramy czasowe. Dzięki temu działaniu będziesz mógł sprawdzać jak ci idzie i czy cel nie jest dobrze dobrany.

Masz już cel, który spełnia wszystkie normy? No to już połowa sukcesu za tobą :].

Źródło zdjęć: aubis.com.au, smallbizownersmanual.com