Curriculum Vitae

Curriculum Vitae to jeden z ważniejszych dokumentów jaki przychodzi nam wypełnić, w ciągu całego życia. Zazwyczaj przygotowanie CV jest pierwszym krokiem do tego aby rozpocząć swoją karierę zawodową. Jakich błędów powinniśmy uniknąć aby nasze Curriculum Vitae spotkało się z szerokim zainteresowaniem? Pozwólcie, że dzisiaj rozpocznę nowy cykl wpisów o tym jak napisać CV :].

Zanim zacznę, pozwólcie, że uprzedzę iż zajmę się stroną formalną tego dokumentu. Warto zdać sobie sprawę, że Curriculum Vitae to swoistego rodzaju ‚okładka’ po której poznaje się książkę i dlatego tak ważne jest aby unikać błędów. No właśnie, jakich?

  • Przede wszystkim pamiętajmy o błędach ortograficznych. Niezależnie od tego ile macie doświadczenia, jakie szkoły skończyliście i dla kogo pracowaliście, błędy ortograficzne zawsze i w każdym przypadku, zmniejszą wasze szanse. Nawet jeżeli okaże się, że zostaniecie zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną i całkiem nieźle wam pójdzie, zauważone błędy ortograficzne staną się powodem aby kwestionować wasz profesjonalizm! Jeżeli macie problem z samodzielną oceną własnego cv, zachęcam do oddania go w ręce specjalistów, którzy poprawią wszystkie niedociągnięcia.
  • Na drugim miejscu znajduje się estetyka. Niezwykle ważne jest aby zadbać o pewną hierarchię. Obecnie jest wiele wzorów i nie jest ważne, który model wybierzecie. Najbardziej istotne w tej kwestii jest to aby trzymać się założonego schematu czyli wszystko zgodnie z planem aby całość była konkretna, spójna i dzięki temu estetyczna.

O czym jeszcze pamiętamy? Zapraszam już niebawem.

Źródło zdjęć: google.pl