Czego nie robić w pracy?

Dobry pracownik to taki, który dzieli się wiedzą, ma dobre wyniki i jest pozytywnie nastawiony do swoich współpracowników. Czego zatem nie powinien robić dobry pracownik? Jakich błędów nie popełniać?

Dzisiaj chciałbym podzielić się z wami kilkoma uwagami czego należy się wystrzegać w pracy. Jeżeli zależy wam na dobrej opinii szefa i swoich wspołpracowników, jeżeli liczycie na awans i marzy wam się podwyżka jest kilka rzeczy, których lepiej unikać… ;].

Narzekanie

  • Narzekający i marudny pracownik to zły pracownik. Stwarza negatywną atmosferę, która udziela się innym współpracownikom. W takiej atmosferze trudno pracować, a to przekłada się na efektywność. Dodatkowo pamiętajcie, że marudy są nielubiane, a to już pierwszy krok do konfliktu.

Plotkowanie

  • Na drugim miejscu rzeczy, których należy unikać jak ognia to plotkowanie. Plotki lubią wracać jak bumerang i to ze zdwojoną siłą zatem unikamy plotkowania. Jeżeli wy nie plotkujecie, a wasi współpracownicy robią to nagminnie, starajcie się unikać takich sytuacji. Najlepszym i najbardziej dyplomatycznym wyjściem z sytuacji, kiedy ktoś plotkuje jest opuszczenie takiej grupy.

Krytykowanie innych

  • Podobnie jak w dwóch powyższych przypadkach, unikamy krytykowania innych. To nigdy nie służy dobrej sprawie i źle o tobie świadczy. Krytykowanie innych w żaden sposób nie pomoże ci w rozwoju twojej kariery, a wręcz jej zaszkodzi dlatego jeżeli już musicie kogoś skrytykować pamiętajcie, że może to być wyłącznie konstruktywna krytyka!

Czego jeszcze nie powinniście robić w pracy? O tym już niebawem na blogu.

Źródło zdjęć: psychologia.wieszjak.polki.pl