Człowiek sukcesu, a czytanie książek cz. II

Jak już wspominałem wcześniej świat dzieli ludzi na tych, którzy odnoszą sukces i na tych którzy zaliczają porażki. Co zrobić aby znaleźć się wśród ludzi sukcesu? Zdecydowanie należy czytać książki! Badania jasno pokazują, że regularne czytanie jest zbawienne dla naszego organizmu i rozwoju osobistego, a w tym zawodowego jednostki. Pierwszy wpis o tym w jaki sposób czytanie pomaga w sukcesie tutaj, a dzisiaj zapraszam na kolejną część.

  • 10c76b_a843b5a31b7246bd894cf518e721a66eCzytanie to nie tylko rozwój mózgu, to także prewencja przez Alzheimerem oraz trening dla pamięci! Jest to swoistego rodzaju symulacja do pracy. Badania pokazują, że czytanie książek zmniejsza ryzyko wystąpienia Alzheimera aż dwa i pół raza! Lepsza pamięć = skuteczniejsze i szybsze działanie czyli ponownie coś co biznes lubi ;].
  • Czytanie książek działa na nas… relaksująco. Naukowcy z Sussex University stwierdzili, że czytanie zmniejsza stres nawet o… 69%! Redukcja stresu to gigantyczna dawka energii i pozytywnego myślenia – motor do działania.
  • Czytanie pomaga nam także w zasypianiu. Mózg, który przyzwyczaił się do codziennej dawki lektury już wie, że czytanie książki oznacza wyciszenie, a zaraz potem sen więc sam powoli przygotowuje ciało do odpoczynku, a po intensywnym dniu w pracy nie ma nic lepszego jak regeneracja sił poprzez głęboki sen.

Jak sami widzicie, czytanie książek jest niemalże gwarantem sukcesu dlatego zachęcam do odkurzenia swojej biblioteczki jeszcze dziś! Co jeszcze możemy zrobić, żeby odnieść sukces? Z pewnością znajdzie się kilka ciekawych czynności ale o tym już następnym razem :].

Źródło zdjęć: wiringbrains.com