Degustator… karmy dla zwierząt!

Kto z was kocha zwierzęta i ma w domu przynajmniej jednego pupila? Ja bardzo lubię zwierzaki chociaż nie mam żadnego ;]. Zawsze chciałem mieć psa ale niestety zbyt często nie ma mnie w domu i szkoda, żeby zwierzak siedział zamknięty sam w czterech ścianach przez większość dnia. No właśnie, dlaczego o tym piszę? Dzisiaj przyszła pora na kolejny wpis o najdziwniejszych zawodach świata i ten, który zaraz wam opiszę wiąże się właśnie z naszymi czworonożnymi przyjacielami ;].

  • Degustacja – brzmi przyjemnie prawda? Degustator czekolady, degustator kawy czy też degustator piwa to idealna praca! Cały dzień degustujesz to co naprawdę lubisz ;]. Zatem czy może być coś nieprzyjemnego w pracy degustatora? Jak to bywa w każdym zawodzie – oczywiście, że tak bo wszystko zależy od tego co podlega degustacji… .

Degustator… karmy dla zwierząt z pewnością już nie brzmi tak przyjemnie jak degustator piwa ;]. Na czym polega zawód degustatora karmy dla zwierząt? Na to pytanie mógłby wam odpowiedzieć Simon Allison, który jest degustatorem karmy dla zwierząt marki Mark & Spencer. Z tego co zdążyłem się dowiedzieć, pan Allison sprawdza karmę dla zwierząt pod kątem jej zapachu, koloru i smaku.

  • Ciekawostką jest fakt, że Simon Allison zakłada, że aromat warzyw i ich smak powinien być wyczuwalny nie dla naszych czteronożnych pupili, a dla… nas samych! W końcu to my jesteśmy klientami ;]. Przyznaję, że jest to całkiem mądre posunięcie bo wyobraźcie sobie jak byście zareagowali na karmę dla swojego kota czy psa, kiedy wyczulibyście wyraźny aromat marchewki, selera czy pietruszki! Natychmiast pierwszym skojarzeniem byłoby: naturalna, zdrowa, boska → bierzemy ;]!

Tak czy inaczej zawód nie dla mnie ;].

Źródło zdjęć: 123rf.com