Determinacja to połowa sukcesu!

Co zrobić, żeby odnieść sukces zawodowy? Miałem okazję pisać o tym wielokrotnie na blogu jednak dzięki, krótkiej rozmowie ze szkoleniowcem z Poznania, którego miałem ostatnio okazję poznać utwierdziłem się w przekonaniu, że najważniejsza jest… determinacja.

Determinacja czyli zdolność do podejmowania szybkich, konkretnych ale i stanowczych decyzji. Te decyzje wynikają z mocnego wewnętrznego przekonania o własnych racjach, a do tego jest poparta siłą woli. Determinacja to coś dzięki czemu czujemy, że warto ‚przenosić góry’. Nawet, kiedy sukces jest bardzo daleko, a nam zdarza się potykać, determinacja powoduje, że nie odpuszczamy i walczymy dalej. Determinacja dodaje siły, jest swoistego rodzaju motorem do działania, a nawet pewnego rodzaju otuchą i wsparciem słabej ‚silnej woli’.

I tu pojawia się pytanie – jak odnieść sukces bez determinacji?

 

determination-610x350

 

Okazuje się, że jest to praktycznie niemożliwe. Owszem, możemy mieć dużo szczęścia jednak nawet chwilowy sukces zostanie zaprzepaszczony jeżeli nie będziemy działać, a jak już wyżej wspomniałem – działanie bez determinacji jest trudne. Nie wróży sukcesu zawodowego.

Idealnym przykładem jest większość ludzi sukcesu, którzy zaczynali od przysłowiowego zera. Praktycznie 99% z nich swój sukces zawdzięcza właśnie determinacji. Liczą się języki obce, uzyskane tytuły naukowe, błyskotliwość jednak to właśnie determinacja powoduje, że to wszystko zaczyna się kręcić.

Dlaczego o tym piszę? Bo to właśnie determinacja powinna spowodować, że ruszysz w pogoń za swoimi marzeniami – niezależnie od budżetu i innych okoliczności. Znajdźcie swoją determinację, a połowa sukcesu już za wami :].

Źródło zdjęć: drestellasneider.com