Dlaczego warto czytać gazetki reklamowe?

Docierają do nas w niezliczonych ilościach. Dla jednych są zbędą makulaturą, dla innych kopalnią przydatnej wiedzy na temat tego, gdzie i jakie produkty można kupić najtaniej. Okazuje się, że gazetki reklamowe – bo o nich mowa – naprawdę warto czytać. Dlaczego? Odpowiedź poniżej.

Gazetki reklamowe są obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów dotarcia do szerokiej grupy odbiorców z informacjami o najnowszych promocjach i ofertach specjalnych. Trafiają pod nasze drzwi, do skrzynek pocztowych, czy za wycieraczki w samochodach, są także dołączane do gazet i czasopism. Jedni traktują je jako cenne źródło informacji, inni jak makulaturę i od razu wyrzucają je do kosza. Okazuje się, ze ci drudzy mogą w ten sposób wiele stracić.
Od jakiegoś czasu treści przedstawiane w gazetkach reklamowych treści znajdują się na celowniku Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. UOKiK wypunktował uchybienia i nieścisłości najczęściej występujące w tego typu periodykach, zmuszając wydawców do rzetelnego i jasnego przedstawiania prezentowanej oferty. Wśród najczęstszych błędów wskazano brak danych na temat kosztów produktów lub usług przed obniżką, czy brak informacji o czasie trwania promocji. Klient, który zorientuje się, że otrzymał nieprawdziwy, lub niepełny komunikat reklamowy może pociągnąć przedsiębiorcę do odpowiedzialności prawnej.
Stuprocentowej pewności nie ma, ale w związku z powyższymi okolicznościami możemy mieć przekonanie, że informacje zawarte w gazetkach reklamowych są naprawdę rzetelne. I co najważniejsze, wiedza o oferowanych promocjach może pozwolić nam na spore oszczędności, możemy ją też wykorzystać nie tylko w przypadku zakupów biurowych, ale także przy robieniu sprawunków do domu, bo oferty dotyczą szerokiej gamy produktów oferowanych w supermarketach.
Jest jeszcze coś. Jakiś czas temu w jednej z gazet natknąłem się na artykuł, który pozwalał wysnuć wniosek, że czytanie gazetek reklamowych wydawanych przez sieci handlowe może mieć korzyści dla wszystkich. Tak podobno robią Niemcy i mają ceny niższe od naszych…