Doświadczenie czy… wykształcenie?

Pytanie, które coraz częściej pojawia się na rynku pracy – wykształcenie czy… doświadczenie? Na co powinni stawiać kandydaci? Co jeżeli potencjalny pracownik ma jedno ale nie ma drugiego? Czy wówczas należy odpuścić wymarzone ogłoszenie? Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na powyższe pytania zapraszam do lektury najnowszego posta.

Dzisiejszy rynek jest bardzo wymagający i nie ma co się oszukiwać. Kiedy dział HR ma do czynienia z kandydatem, który spełnia wszystkie niezbędne wymagania, wybiera właśnie taką osobę. Najlepiej kiedy doświadczenie idzie w parze z wykształceniem. A co zrobić jeżeli tak nie jest?

  • Odpowiedź jest prosta – nie rezygnować! Jeżeli masz duże doświadczenie, poparte referencjami to nic straconego. Owszem, pracodawcy często wymagają wykształcenia jednak wszystko zależy od rozmowy kwalifikacyjnej.
  • Bardzo często do wykształcenia zaliczamy również wszelkiego rodzaju kursy i szkolenia. Zatem jeżeli masz takie, należy wpisać je do CV i nawiązać do nich podczas rozmowy rekrutacyjnej.
  • Pracodawcy cenią sobie przede wszystkim doświadczenie i umiejętności, a wykształcenie jest tylko „początkiem” – swoistego rodzaju formalnością. Powodzenia ;]!

Na koniec chciałbym złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia. Moi drodzy czytelnicy! Spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech te Święta będą dla was odpoczynkiem i chwilą zadumy… . A na Nowy Rok życzę wam spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń. Zdrowia, spełnienia w pracy, góry pieniędzy, uśmiechu i wszystkiego tego czego sami sobie życzycie :]. ‚Widzimy’ się po nowym roku!

Źródło zdjęć: milvum.pl