Dream job?

Zastanawialiście się kiedyś czy pojęcie jakie funkcjonuje w biznesie ‚dream job’ faktycznie jest realne? Dzisiaj postaram się zgłębić ten temat, a was zachęcam do dyskusji w komentarzach!

Dream job czyli inaczej praca idealna – wymarzona. No właśnie jest taka?

Byłbym głupi gdybym odpowiedział, że tak lub nie. Dlaczego? Bo nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że ile osób na tym świecie tyle (może być ale nie musi) ‚dream job’ bo każdy lubi co innego i naturalnie ma do tego prawo ;]. Jest jednak kilka elementów, które składają się na wymarzoną pracę niezależnie od upodobań pracowników. Jakie będą to cechy?

  1. Na pierwszym miejscu – a jednak ;], będą… finanse. Z pewnością znajdzie się tu kilka albo może nawet kilkanaście osób, które ostro tej tezie zaprzeczą jednak jakby nie było, pensja ma znaczenie i to zazwyczaj największe. Oczywiście do ‚dream job’ nie zaliczam patologicznych i niezgodnych z prawem zajęć!
  2. Kolejną cechą ‚dream job’ będzie praca… bezstresowa. Czy w ogóle taka istnieje? Ja myślę, że dużo zależy od nas samych. Warto nauczyć się pracować bez stresu, a uwierzcie mi, że to możliwe o czym już wielokrotnie pisałem na blogu!
  3. Duże przelewy, mało stresu i co jeszcze? Ostatnim elementem tej dużej, mocno ogólnej układanki będzie ilość godzin pracy. Osiem to oczywiście absolutne maksimum ale idealne by było pracować dziennie od czterech do sześciu godzin dziennie. O wolnych weekendach chyba nie muszę wspominać ;]?

Te trzy elementy tworzą tzw. ‚dream job’ w oczach większości pracowników. Od siebie dodałbym jeszcze: I Love My Job ;P.

Źródło zdjęć: halliecrawford.com