Dress code, delegacje…

Pisałem o trzech najważniejszych pytaniach do przyszłego pracodawcy podczas rozmowy kwalifikacyjnej ale obiecałem także, że napiszę o co jeszcze warto zapytać.

AskingPytania podczas rozmowy są bardzo ważne, ponieważ dzięki nim możemy uniknąć niepotrzebnych niedomówień, stresu i rozczarowań w trakcie późniejszej pracy. Wyobraźcie sobie, że dostaliście wymarzoną pracę, harujecie ‚jak wół’ i z utęsknieniem czekacie na coroczną rozmowę z szefem o awansie, a szef grzecznie wam mówi, że dla twojego stanowiska nie przewidział możliwości awansu. Podobnie może być z podwyżką, szkoleniami czy innymi kwestiami związanymi z pracą. To właśnie takiej – przykrej sytuacji chcecie uniknąć i dlatego warto pytać o ‚szczegóły’ zanim zwiążecie się umową z przyszłym pracodawcą.

O co jeszcze warto zapytać podczas rozmowy rekrutacyjnej?

  1. Pożądane kompetencje kandydata – to pytanie pozwoli wam sprawdzić co przyszły pracodawca ceni w pierwszej kolejności, a uwierzcie mi, że chcecie to wiedzieć ;].
  2. Dodatkowe obowiązki – czy w ogóle istnieją, a jeżeli tak to jakie.
  3. Sposób rozliczania z wykonywanych zadań – warto dowiedzieć się jak to wygląda, ponieważ pozwoli to na lepsze wykonywanie powierzonych zadań.
  4. Wartości i cele firmy – ta wiedza również pozwoli wam na lepsze wykonywanie obowiązków.
  5. Ilość zatrudnionych osób w firmie.
  6. Informacja o poszczególnych działach – to i powyższe pytanie nakreśli ci na jakim etapie rozwoju jest firma.
  7. Wiek firmy – czyli pytanie o tym jak długo znajduje się na rynku.
  8. Plany rozwoju firmy – dzięki tej informacji możesz dowiedzieć się czegoś interesującego o nowej pracy.
  9. Delegacje – czy są, a jeżeli tak to jak często.
  10. Dress code – czy obowiązuje.

To już wszystkie pytania o których warto pamiętać podczas rozmowy z rekrutantem. Już niebawem postaram się napisać o co nie warto pytać i co przemilczeć ;].

Źródło zdjęć: jobpayraise.com