Efektywny w pracy bez wysiłku

Koleżanka podesłała mi ostatnio rewelacyjny artykulik o tym jak usprawnić swoją pracę. Artykuł jest po angielsku więc nie wkleję go tu ale podam wam mój mały skrót ;]. Tytułem będzie: Jak pracować efektywniej bez wysiłku czyli 23 proste punkty dzięki, którym uda wam się osiągnąć ten cel. Są to bardzo proste i łatwe do wprowadzenia w życie strategie więc zachęcam do czytania i skorzystania! Ja niektóre już wprowadziłem w życie i już widzę efekty. To działa :]!

  1. Przestań trzymać milion otwartych zakładek w przeglądarce! Musisz to przyznać – masz z tym problem ;].
  2. Zwiększ szybkość pisania na komputerze. Możesz zainstalować darmowy program na swoim komputerze, który pomoże ci dojść do perfekcji. Gwarancja oszczędności czasu.
  3. Zainstaluj stojące biurko. Nie wykorzystałem ale ponoć znacznie odciąża kręgosłup ;] i zwiększa wydajność!
  4. Wstawaj co 45 minut i rób krótki spacer po biurze. To rozwiązanie pozwoli ci się zrelaksować i zyskać trochę energii.
  5. Użyj tzw. „Kanaban board” czyli wizualizacja tego co ma być zrobione na tablicy. Pomaga ogarnąć wszystko na czas. Sprawdziłem i potwierdzam!
  6. Nie bój się powiedzieć „NIE”. Godzenie się na wszystkie mało istotne zadania w pracy odciągają od tych ważniejszych zadań co skutkuje ich zaniedbaniem.
  7. Udawaj, że wybierasz się na wakacje. Wyobraź sobie, że za trzy godziny wylatujesz na Malediwy. To pomoże ci się skupić na tym co naprawdę musi być wykonane.
  8. Pracuj nad sobą i swoim niepokojem. Śpij minimum siedem godzin dziennie, ćwicz i jedz zdrowe posiłki.

To na dzisiaj tyle. Następnym razem kolejna seria :].

Źródło ikony wpisu: pinterest.com