Firma w ‚sieci’

Ostatnio na blogu znowu pojawił się temat własnej działalności gospodarczej. Jest to temat obszerny i wielowątkowy. Czy warto zakładać swoją działalność? Na to pytanie musicie sobie odpowiedzieć sami bo to zależy od wielu czynników. Jeżeli jednak zdecydujecie się otworzyć własną działalność to z pewnością staniecie przed problemem… własnej strony internetowej. Zakładać czy nie?

Internet można porównać do powietrza. Bez niego ‚ani rusz’ w świecie biznesu ale także i prywatnie. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że jak nie ma cię w necie to znaczy, że nie istniejesz! Niestety wychodzi na to, że jest to prawda.

Obecnie internet zyskał nowe miano. Nie jest narzędziem rozrywki jak to było jeszcze kilka lat temu. Sieć służy do pracy niezależnie od tego w jakiej branży działacie. Zatem powtórzę pytanie czy warto inwestować w stronę internetową przy własnej działalności gospodarczej?

Odpowiedź na to pytanie faktycznie jest prosta – tak, warto. Stworzenie strony internetowej wiąże się niestety z poniesieniem kosztów ale są to wyłącznie koszty początkowe i krótkotrwałe! Stworzenie strony internetowej przez profesjonalistę nie należy do najtańszych bo może zacząć się od 1000 złotych. Na szczęście jest to jednorazowy koszt. Suma zależy także od rodzaju strony i tego jak bardzo mobilna ma być. Jeżeli jest to prosta strona w formie wizytówki możesz nawet podjąć się próby samodzielnego stworzenia! Wówczas pozostaje ci jedynie opłata za serwer, która w skali roku jest bardzo mała.

Zatem myślę, że odpowiedziałem na pytanie czy warto ;]. Jakie są korzyści płynące ze strony internetowej? Tego dowiecie się już niedługo!

Źródło zdjęć: albertasupernet.ca