Food truck

Food truck – nowa moda ;]?

Ostatnio coraz bardziej popularne stają się tzw. food trucki. Co to takiego?

Food truck to kulinarna rewolucja z której korzysta coraz więcej firm i to nic innego jak mobilna „restauracja”. Food truck zdobywa w Polsce coraz większą popularność, ponieważ jest to stosunkowo tania ale na wysokim poziomie opcja smacznego posiłku.

Dlaczego food trucki stały się tak popularne w większych firmach?

Niestety pracownicy firm, którzy nie dysponują kuchnią w swojej siedzibie są zmuszeni do samodzielnego zaopatrywania się w lunch. Często są to kanapki przygotowywane w domu jednak jest to dosyć monotonne rozwiązanie dlatego pracownicy poszukują restauracji w pobliżu miejsca pracy. Wyjście z pracy podczas przerwy także może stać się problemowe, ponieważ opuszczanie siedziby firmy w trakcie pracy jest zakazane – prawo pracy.

No i pojawia się problem – co zrobić w takiej sytuacji?

Idealnym rozwiązaniem są właśnie food trucki. Obecnie na rynku istnieje bardzo duży wybór – praktycznie każdy rodzaj kuchni w przystępnej cenie. Właściciele food trucków przykładają się do swojej pracy bo konkurencja na rynku jest duża dlatego mamy pewność, że jedzenie będzie smaczne i świeże.

W jaki sposób zamawiać jedzenie z food trucka?

Wystarczy telefon na kilka dni wcześniej z informacją na ile osób (w przybliżeniu) będzie opiewało zamówienie i gotowe. Food truck przyjedzie na wskazany adres i umówioną godzinę.

Prawda, że proste? Osobiście korzystałem już kilkakrotnie z takiej opcji i przyznaję, że jestem zadowolony :].

Źródło zdjęć: npdgroupblog.com, foodcartusa.com, adventurebrewing.com, lexingtonfoodtrucks.com, findlafoodtrucks.com,