Gdzie mój awans?

Szykuje się prawdziwa rewolucja na rynku pracy bowiem zgodnie z najnowszymi wynikami badań, aż 81% młodych pracowników chce pracować zdalnie. Jakie są zalety e-pracy dla najbardziej zainteresowanych? Czy w ogóle ma minusy? Zapraszam do lektury.

Plusy pracy zdalnej – dla pracownika

  • Wygoda, to chyba najbardziej przemawia do większości zainteresowanych. Każdy pracownik może dowolnie wybrać dogodne dla siebie miejsce do pracy. Równie dobrze może to być własne mieszkanie ale i restauracja czy jakaś przytulna kawiarnia gdzie jest dostęp do internetu (jeżeli jest taki wymóg). Wybór miejsca jest dużą wygodą ale to nie wszystko. Wygodny jest także brak bezpośredniego nadzoru. Stała kontrola wpływa na niektórych pracowników deprymująco więc w tym przypadku, co z oczu to i z serca ;].
  • Ograniczenie kosztów związanych z dojazdem do miejsca pracy. To również duży plus. Codzienna podróż do miejsca pracy kosztuje, niezależnie od tego czy jest to komunikacja miejska czy własny samochód.
  • Jeszcze innym plusem choć niestety jeszcze rzadko popieranym przez pracodawców w Polsce są większe zarobki. Koszty związane ze zorganizowaniem miejsca i jego utrzymaniem mogą być dodatkiem do stałej pensji. Warto poruszyć tą kwestię podczas rozmowy z szefem.

Minusy

  • Największym minusem jest chyba pomijanie w awansach. W Polsce nadal panuje przekonanie, że skoro pracownika nie ma na miejscu to nie ma prawa głosu. Dodatkowo pracownik, który nie jest obecny fizycznie nie może o siebie walczyć w ten sam sposób w którym robią to inni, a nie wolno zapominać, że praca to (niestety) często prawdziwe pole bitwy!
  • Drugim minusem jest brak relacji z innymi współpracownikami co może prowadzić do konfliktów ale i do zatrzymania się w samorozwoju. Koledzy z pracy działają motywująco ;].

A może ktoś z was na stałe pracuje zdalnie i chce się podzielić swoją opinią? Zachęcam do komentowania.

Źródło zdjęć: cvandinterview.com