Giallo w biurze ;]

Obiecałem, że pokażę wam kanapę, którą kupiliśmy do biura więc obietnicy dotrzymam ale zanim pochwalę się co udało mi się znaleźć za rewelacyjną cenę napiszę na co warto zwrócić uwagę podczas wybierania kanapy i to nie tylko do biura.

  • Po pierwsze i najważniejsze musicie ustalić rozmiar kanapy, jaka zmieści się do wybranego pomieszczenia. Najlepiej zmierzyć pomieszczenie i znaleźć idealne miejsce na jej ustawienie. Bardzo ważne są nawet dwa lub trzy centymetry różnicy! Wydaje się tak mało, a może okazać się, że to jednak bardzo dużo – zbyt dużo ;].
  • Po drugie należy zastanowić się nad wyborem rodzaju kanapy. Wszystko zależy od jej przeznaczenia czyli czy będzie to kanapa do biura, do domu do spania i dla gości czy też mała skórzana sofa. Do biura polecam skórzane, pikowane, narożne kanapy. Pięknie się prezentują i są wygodne. Niestety nie są najtańsze ale należy pamiętać, że skóra przy odpowiedniej konserwacji będzie nam służyła latami!
  • Kolejnym punktem o którym nie możecie zapomnieć podczas wyboru narożnika jest to czy jest on lewy czy prawy! Podczas pierwszych zakupów może wam umknąć ten ‚szczegół’, który później może popsuć całe zakupy.
  • Czwartą sprawą jest sprawdzenie mebla w sklepie. Należy kanapę rozłożyć (jeżeli jest taka możliwość), wygodnie na niej usiąść, a nawet się położyć. Polecam podnieść wszystkie poduszki, sprawdzić szycie i nóżki. Bardzo często zdarza się, że nóżki są popękane (zazwyczaj są plastikowe), kanapa zjeżdża z rolki po rozłożeniu, a materiał jest zabrudzony. Wszystkie te elementy są bardzo ważne i lepiej sprawdzić je zanim podpiszemy umowę.
  • Ostatnim ważnym punktem jest dowóz mebla do domu. W lepszych sklepach powinien być on wliczony w koszt kanapy jednak jest to sam dowóz – nie wnoszenie! Upewnijcie się przed zakupem i jeżeli okaże się, że kanapę będziecie musieli wnosić sami zapytajcie czy można ją rozkręcić. O mierzeniu framug w domu chyba nie muszę wspominać ;]?

Narożnik jaki wybrałem do naszej recepcji to Giallo :].

Źródło ikony wpisu: meble-wagrowiec.pl