Idealna sypialnia cz. I

Zdrowy sen to regeneracja organizmu i zastrzyk energii, który jest niezbędny codziennie w pracy. W jaki sposób zadbać o idealny wypoczynek?

perfect

SYPIALNIA czyli najważniejsze pomieszczenie w domu, które powinno być naszą oazą spokoju. Powinniśmy zwrócić uwagę na odpowiednie rozmieszczenie mebli, obecność roślin, zdrowa podłoga czy kolor ścian. Wszystkie te elementy wpływają na jakość snu.

  • Podłoga w sypialni powinna być miła, przyjemna i ciepła. Może być to dywan lub wykładzina jednak należy pamiętać, że utrzymanie ich w czystości może być czasochłonne, ponieważ wykładziny dywanowe są siedliskiem kurzu i roztoczy. Idealnym pomysłem wydaje się parkiet, panele, deski lub kafle czyli gładkie powierzchnie jednak wówczas należy zdawać sobie sprawę, że chodzenie po zimnym podłożu może być nieprzyjemne dlatego poleca się zainwestować w ogrzewanie podłogowe lub w … porządne, wełniane kapcie ;]. W przypadku zastosowania paneli bardzo ważne jest także aby zdawać sobie sprawę z materiałów i środków jakie zostały użyte. Wystrzegamy się szkodliwych substancji np. takich jak formaldehyd.
  • Ściany w sypialni to także istotny element. Poleca się ekologiczne farby w ciepłych i stonowanych kolorach. Najlepiej aby tak jak w przypadku podłóg były to gładkie powierzchnie czyli raczej rezygnujemy z strukturalnych tynkach na których osiada kurz.
  • Łóżko w sypialni powinno stać w łatwo dostępnym miejscu. Poleca się wygodne łóżka z zaokrąglonymi kątami. Najlepiej aby wymiar dostosować do wzrostu. Podczas wyboru łóżka najważniejszy jest komfort! Design na drugim miejscu ;].

Kolejne elementy idealnej sypialni już niebawem na blogu.

Źródło zdjęć: designrulz.com, strengthguild.com