Idealna sypialnia cz. II

Niedawno miałem okazję napisać tekst o idealnej sypialni. Z punktu widzenia biznesmena, sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, zaraz po gabinecie ;]. Odpowiednia dawka snu w sprzyjających warunkach doda nam energii dzięki czemu będziemy mieli wystarczająco dużo siły na intensywną pracę. Na pierwszy wpis z tego cyklu zapraszam tutaj, a dzisiaj kolejna część.

O czym należy pamiętać podczas projektowania sypialni marzeń?

Materac w sypialni to podstawa zdrowego snu dlatego nie warto na nim oszczędzać. W przypadku materaców poleca się te, które dopasowują się do sylwetki ciała. Obecnie na rynku jest bardzo duży wybór dobrych materacy dlatego najlepiej wybrać się do specjalistycznego sklepu i uzyskać opinię fachowca. Niezależnie od rodzaju jaki wybierzecie coś o czym sami musicie pamiętać to regularne czyszczenie oraz wietrzenie materaca, który jest siedliskiem bakterii.

Żaluzje, rolety, firanki czy zasłonki to kolejny istotny element o który należy odpowiednio zadbać. W sypialni powinno być maksymalnie ciemno. Nie wiem czy wiecie ale nawet przy zamkniętych powiekach oczy kierują się w stronę światła co nie pozwala się wyciszyć i utrudnia zasypianie. Poleca się takie zasłony, rolety czy żaluzje, które maksymalnie blokują światło.

Zlikwiduj_chrapanie_zanim_4515308Hałas czyli coś co może nam przeszkodzić i utrudnić prawidłowy sen. Warto zdawać sobie sprawę, że dobry sen to sen w spokoju i ciszy czyli pozbywamy się z sypialni wszystkich rozpraszaczy typu radio czy odtwarzacz muzyczny. Pamiętajcie, że jeżeli macie problemy z usypianiem spowodowane odgłosami, możecie używać specjalnych zatyczek jednak niezbyt często. Mogą one zwiększać waszą wrażliwość na hałas w związku z czym możecie się od nich uzależnić.

Co jeszcze możecie zrobić aby maksymalnie poprawić jakość snu? O tym już następnym razem na blogu.

Źródło zdjęć: binscorner.com, odskok.pl