Ile dostanę?

Wiecie już kim jest YouTuber i jakie są sposoby na to by szybko zaistnieć w sieci. Co jeszcze warto wiedzieć zanim stworzycie swój kanał? Zapraszam wszystkich na najnowszy wpis o jakże ciekawej profesji youtubera.

Każda praca ma jakieś minusy, zawód youtubera również. Jakie?

Praca 24 godziny dziennie. Niestety ten zawód o ile wydaje się przyjemny i lekki o tyle jest bardzo czasochłonny, a w szczególności na początku kariery. Znani i obserwowani youtuberzy nie pracują w pojedynkę. Mają osoby od montażu, od nagrywania, a nawet od dbania o wizerunek. Początkujący najczęściej pracują… sami lub z pomocą kolegi/koleżanki. Nagrywanie, montowanie, dobór muzyki i wszystko to czego potrzeba by stworzyć sensowny i ciekawy materiał trwa i jeżeli robi to jedna lub dwie osoby, może być to bardzo czasochłonne. Brak doświadczenia z pewnością nie działa na korzyść youtubera.

Finanse…

Kolejnym minusem są zarobki. Z pewnością wiele osób jest przekonana o gigantycznych zarobkach youtuberów i jest w tym ‚źdźbło’ prawdy lecz podobnie jak wyżej – to długi i żmudny proces. W przypadku zawodu youtubera nie ma mowy o comiesięcznej pensji na konto. Zanim ta profesja zacznie przynosić jakiekolwiek dochody należy uzbroić się w cierpliwość. Idealnym wyjściem jest potraktować swoją karierę w sieci jako drugi, dodatkowy zawód. W takiej sytuacji nie ma obawy, że nie wyjdzie.

Za co konkretnie youtuberzy dostają pieniądze?

Przede wszystkim będą to kampanie reklamowe lub też lokowanie produktów na swoim kanale. Wysokość gaży jest uzależniona od popularności kanału.

Wiecie już chyba wszystko zatem pozostaje mi powiedzieć, powodzenia. Trzymam za was kciuki :]!

Źródło zdjęć: money.cnn.com