Ile zarabiają blogerzy?

Mój poprzedni post jest o coraz bardziej popularnym zawodzie czyli o pracy blogera. Dzisiaj natomiast chciałbym zająć się bliżej tym czy na blogowaniu można zarobić i da się z tego ‚wyżyć’?

Nad tym pytaniem głowi się coraz więcej osób. W końcu obserwując popularnych blogerów w Polsce wydaje się, że nie tylko da się z tego ‚wyżyć’ ale jednocześnie można żyć całkiem przyjemnie i luksusowo ;]. Wystarczy spojrzeć na takich blogerów jak: Maffashion, Jessica Mercedes, Ekskluzywny Menel, Kasia Tusk itp. itd. Te osoby uczyniły swoje blogowanie jako główne źródło utrzymania i całkiem nieźle im to idzie. Zatem czy jest szansa, że my też odniesiemy sukces?

Niestety obecnie jest trudniej, ponieważ jak już wcześniej wspomniałem, blogerem może zostać każdy więc wszyscy próbują. Trzeba mieć dobry (najlepszy?) pomysł, siłę przebicia i dużo cierpliwości aby nasze blogowanie zostało docenione… materialnie ;]. No właśnie, jak to jest, że na blogu można zarabiać?

  • Na początku przygody z blogowaniem raczej nie ma co liczyć na profity materialne, ponieważ blog nie jest popularny. Im więcej obserwatorów tym większa szansa, że firmy cię zauważą i będą chciały z tobą współpracować. Na czym taka współpraca polega?
  • Przede wszystkim są to reklamy w postaci bannerów na stronie bloga. Kwota jaką dostaje bloger jest ustalana indywidualnie. Głównym wyznacznikiem, jak już wspomniałem jest ilość subskrybentów, followersów itp. Kolejną opcją zarabiania na blogu jest reklama produktów, które otrzymujesz od firm w prezencie. Stawki również są ustalane indywidualnie ale mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych! Jeszcze inną opcją jest zostanie oficjalnym przedstawicielem marki co również jest nieźle płatne. Zatem sami widzicie, że da się więc nie ma na co czekać – do roboty ;]!

Źródło zdjęć: becomingminimalist.com