Inwestycja w biuro?

Mój dzisiejszy wpis chciałbym skierować do wszystkich, którzy są na etapie urządzania swojego biura. Główne pytanie jakie dzisiaj postawię to temat komputerów, a dokładniej prestiżowej marki Apple ;]. Czy warto inwestować w drogi wręcz ekskluzywny sprzęt komputerowy jakim jest iMac? Według niektórych zdecydowanie nie warto, a jakie jest moje zdanie?

Przede wszystkim należy sobie odpowiedzieć na jedno postawowe pytanie. Do czego ma służyć mój komputer. Z pewnością wielu z was popuka się w czoło bo przecież pytanie jest… głupie! Otóż nie, pytanie wcale nie jest głupie, a wręcz przeciwnie ;]. Komputer może spełniać nie tylko jedną funkcję. Komputer może być ‚etykietą’ prestiżowego biura. Pozwólcie, że wyjaśnię wam na konkretnym przykładzie.

  • Wyobraźcie sobie, że poszukujecie dobrego projektanta wnętrz. Niestety nie macie nikogo znajomego kto mógłby wam polecić kogoś dobrego w związku z czym rozpoczęliście poszukiwania na własną rękę. Znaleźliście dwa biura, które (wydaje się), że spełniają wasze oczekiwania. Umawiacie się na dwie wizyty, jedna po drugiej. Wizyta w pierwszym biurze jest… szokująca. Tuż po wejściu pierwsze na co ma się ochotę to… wyjść. Na podłodze raczej nie pierwszej świeżości wykładzina, biuro w dziwnych kolorach, a na środku małe biurko i stary, duży i głośno chodzący komputer. Bardzo dziwne i mało atrakcyjne miejsce w związku z czym zapewnienia projektanta, że właśnie jest w trakcie urządzania niewiele pomagają. Komputer i jego jakość sugerują, że to miejsce działa w takim ‚wydaniu’ od dłuższego czasu i nic nie wskazuje na to by miało się to zmienić.

Drugi przykład opiszę następnym razem – zachęcam do zaglądania na bloga :].

Źródło zdjęć: budzetna5.pl