Jak dobrze przygotować się do wideorekrutacji cz. 1

Tym razem chciałabym napisać kilka słów o tym w jaki sposób przygotować się do wideorekrutacji. Ostatnio na blogu pojawiło się kilka tekstów na temat wideorekrutacji, jej plusów i minusów. Zachęcam do przeczytania, a dzisiaj zapraszam wszystkich aby sprawdzili jak dobrze przygotować się do wideo rozmowy ze swoim przyszłym pracodawcą.

Aby wideorekrutacja zakończyła się sukcesem, powinna zostać przeprowadzona w specjalnych warunkach. Jest kilka istotnych szczegółów o których kandydat musi pamiętać aby wypaść pozytywnie. Jeżeli wideorekrutacja nie odbywa się w siedzibie potencjalnego pracodawcy, a w domowym zaciszu musisz przestrzegać pewnych zasad.

  • Pierwszą zasadą wideorekrutacji jest przygotowanie pomieszczenia. Pamiętaj, że osoba rekrutująca zobaczy ciebie ale także twoje otoczenie. Zadbaj o porządek i usuń z tła wszystkie zbędne przedmioty!
  • Bardzo ważne jest również miejsce. Pamiętaj aby osoba rekrutująca dobrze cię widziała. Nie możesz siedzieć w miejscu zbyt ciemnym lub w zbyt jasnym. Najlepiej aby za tobą znajdywała się ściana. Jeżeli to konieczne włącz światło w pomieszczeniu.
  • Kolejną kwestią o której musisz pamiętać jest zadbanie o ciszę. Wyłącz telefon, odłóż słuchawkę domofonu, wyłącz radio i telewizor oraz zamknij okna i pomieszczenie w którym będzie przeprowadzana rozmowa rekrutacyjna! Wszelkie niepotrzebne odgłosy mogą utrudnić lub uniemożliwić rozmowę rekrutacyjną!
  • Bardzo ważne abyś o przeprowadzaniu wideorekrutacji uprzedził swoich bliskich. Nie powinni ci przeszkadzać!

O czym jeszcze należy pamiętać podczas wideorekrutacji? O tym już niebawem na blogu.

Źródło zdjęć: hrstandard.pl