Jak dobrze przygotować się do wideorekrutacji cz. 2

Wideorekrutacja wymaga od kandydatów specjalnego przygotowania. Należy pamiętać o kilku istotnych szczegółach, które mogą zaważyć na wyniku rozmowy rekrutacyjnej. Pierwszą część znajdziecie tutaj, a dzisiaj zapraszam na drugą.

  • Rozmowa rekrutacyjna przeprowadzona za pośrednictwem kamery internetowej jest tak samo ważna jak rozmowa przeprowadzona w standardowych warunkach. Wobec tego należy odpowiednio się przygotować. Poza zadbaniem o wyciszenie pomieszczenia, porządek wokół siebie równie ważny jest… wygląd. Potencjalny kandydat powinien być ubrany w taki sam sposób jak gdyby miał udać się na rozmowę o pracę do siedziby firmy. Należy pamiętać o schludnym i czystym ubraniu – odpowiednim do rodzaju pracy. Pamiętajcie, że ‚diabeł tkwi w szczegółach’ i nie należy dać się zaskoczyć. Mam tu na myśli całościowy ubiór. Wyobraźcie sobie, że podczas wideorekrutacji będziecie zmuszeni do chwilowego opuszczenia pomieszczenia. W momencie, kiedy będziecie zmuszeni wstać istnieje duże prawdopodobieństwo, że osoba rekrutująca zobaczy was także od pasa w dół. Zatem do marynarki i koszuli nie wypada ubierać dresów czy krótkich spodenek i kapci ;]. Należy być maksymalnie profesjonalnym i przygotowanym na ‚wszystko’ ;].
  • Należy także pamiętać, aby podczas wideo rozmowy nie wykonywać nagłych i szybkich ruchów, które mogą spowodować opóźnienie wideo. Starajcie się zachowywać naturalnie.
  • Na końcu pamiętajcie aby sprawdzić odpowiednio wcześniej jakość połączenia. Poleca się wykonanie próbnego połączenia ze znajomym, który pomoże ocenić jakość dźwięku, jasność pomieszczenia itp.

Zatem skoro już znacie wszystkie szczegóły wideorekrutacji mogę wam jedynie życzyć powodzenia ;]!

Źródło zdjęć: pulshr.pl