Jak kupować sprzęt RTV i AGD?

Dziś będzie o zakupach. Poniżej kilka zdań o tym, o czym warto pamiętać kupując sprzęt RTV i AGD, by służył nam jak najdłużej.

Najważniejsze jest to, aby zakupy były przemyślane. Poważne podejście do sprawy jest najważniejsze, bo zakup pierwszej lepszej oferty od zaraz jest bezsensownym wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Często spotykaną praktyką jest szukanie w internecie komentarzy na temat sprzętu, jakim jesteśmy zainteresowani. Pamiętajmy, że nigdy nie wiemy, przez jaki pryzmat ktoś napisał swoje zdanie. Najważniejszy jest nasz zdrowy rozsądek.  Kupować należy rozważnie i ostrożnie, a zarazem sprawnie.
Przemyśleć warto także kwestię, gdzie dokonamy zakupów. Pierwsza opcja to kupno bezpośrednio w firmowym sklepie producenta. Gwarantuje nam to fachową poradę i serwis, mimo wszystko jednak jest to opcja najdroższa i najmniej rozważna. Taniej kupimy w ogólnym sklepie z artykułami RTV i AGD, czy hipermarkecie. Tu warto zwrócić uwagę na aktualne okazje i rabaty. Najlepszym czasem na zakupy jest okres świąteczny, kiedy możemy liczyć na największe promocje. Chyba największym plusem zakupu w sklepie jest pewność, tego co kupujemy. Trochę bardziej ryzykowne, ale zdecydowanie bardziej opłacalne jest kupno za pośrednictwem internetowych portali aukcyjnych, gdzie sprzęt RTV i AGD można znaleźć w dużo niższych cenach. Pamiętajmy jednak o tym, by zwracać uwagę na koszty wysyłki.
Jeśli zdecydujemy się na zakupy w sklepie, pamiętajmy o kilku niuansach. Przede wszystkim, nigdy nie kupujmy sprzętu wystawionego na ekspozycji, nawet, jeśli będzie on o połowę tańszy. Urządzenia z wystawy działają często po kilka tysięcy godzin i w trzy miesiące robią nawet roczny przebieg. Czasami jednak zdarza się, że naprawdę dany towar stoi na półce dwa, trzy dni, a jego cena spada o 10-20%. Wtedy jest to okazja. Stan sprzętu można poznać po obudowie. Najczęściej rysują się stopki. Jeżeli telewizor, czy laptop nie ma licznych zadrapań i uszkodzeń jest szansa, że nie zostaniemy oszukani a wręcz zrobimy dobry biznes. Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku sprzętu AGD. Te urządzenie stojąc na ekspozycji zazwyczaj nigdy nie są włączane, więc zakup takiego towaru może być strzałem w dziesiątkę. Warto jednak pamiętać o tym, by zwrócić uwagę na to, czy wszystkie elementy są na miejscu i nie brakuje żadnej części wyposażenia.