Kiedy szukać pracy?

Wydaje_sie_swieta_okresem_5573125Poszukiwanie pracy to dla większości kandydatów męczące, żmudne i stresujące zajęcie. Szczęśliwi ci, którym po długich poszukiwaniach w końcu udaje się znaleźć zatrudnienie. Niestety nie każde zatrudnienie jest tym wymarzonym i często pracownicy duszą się w nowych obowiązkach nawet kilka lat.

Praca na stanowisku, które nie sprawia nam przyjemności potrafi być prawdziwą męką. Dlaczego tak duża liczba pracowników bezczynnie ‚tkwi’ w jednym miejscu? Powodów może być mnóstwo i z pewnością każdy jest równie ważny i decydujący jednak należy pamiętać, że zawsze można coś zrobić. No właśnie, co?

Przede wszystkim osoby, które są zatrudnione muszą zdawać sobie sprawę, że są w uprzywilejowanej pozycji. Pewnie zastanawiacie się dlaczego? Otóż, każdy zatrudniony ma pewność, że co miesiąc dostanie swoje ciężko zarobione pieniądze, a pomimo tego faktu ma możliwość na zmianę pracy. Poszukiwanie pracy jest znacznie przyjemniejsze i zdecydowanie mniej stresujące w sytuacji, kiedy jesteśmy już zatrudnieni.

Większość pracodawców woli widzieć CV osób, które obecnie zajmują stanowiska pracy. Takie osoby są postrzegane jako pewniejsze, sumienniejsze i godne zaufania. Innym plusem poszukiwania pracy w sytuacji, kiedy jesteśmy zatrudnieni są wymagania potencjalnego pracownika, który jest w uprzywilejowanej sytuacji i może stawiać warunki. W końcu nie ma ‚noża na gardle’ i może szukać tak długo aż trafi na taką pracę jaka będzie mu odpowiadać – pod każdym względem ;].

Jedyne o czym należy pamiętać w takiej sytuacji to o ‚potajemnym’ poszukiwaniu. Obecny pracodawca może nie być zadowolony, kiedy dowie się, że szukamy innego stanowiska. W jego oczach może być to oznaką braku lojalności co może mieć poważne konsekwencje.

W takim razie czy warto próbować?

Oczywiście, że tak! Rozwój, lepsze zarobki to wystarczający powód. Do dzieła i powodzenia :].

Źródło zdjęć: wip.pw.edu.pl, biznes.interia.pl