Korporacje – nowa moda

Praca w korporacji powoli zmienia swoje oblicze. W Polsce nadal dużo narzekamy na pracę w korpo. Pracownicy czują, że są traktowani przedmiotowo, ich praca się nie liczy, a większość pomysłów zostaje odrzucona nawet bez wstępnej analizy. Praca w korporacji staje się mechaniczna, a co za tym idzie wyczerpująca, nudna i bezsensowna, a to pierwszy wróg do wyczerpania zawodowego. Na szczęście sytuacja nie wymknęła się spod kontroli i zaczęto pracować nad poprawą warunków.

O ile zmiany w sposobie pracy czy podejściu do pracownika to indywidualna kwestia każdej firmy i ciężko tu dywagować co należy poprawić i co zmienić, o tyle zmiany przestrzeni biurowej i warunków pracy w korporacji to temat, który możemy uogólnić. Dlaczego?

Na przekór wszystkim pesymistom, wielkie korporacje od lat starają się uatrakcyjnić swoje miejsce pracy tak by pracownicy byli zadowoleni. Na zachodzie takie zmiany wprowadzono już kilkanaście lat temu i natychmiast odniosły sukces. W Polsce dopiero zaczynamy wprowadzać nowe trendy jednak już można zauważyć pozytywne skutki. O czym mowa?

  • Wszystko polega na innowacyjnym rozwiązaniom, które pozwolą na relaks w… miejscu pracy! Mają temu sprzyjać ciekawe gry, miejsca zabaw i tym podobne. Bardzo popularne stały się pokoje do zabaw. Znajdziemy tam piłkarzyki, kosz z gumowymi piłkami do rzucania, a nawet bieżnię i ławeczkę do ćwiczeń. Wszystko po to by zmęczony pracownik mógł na chwilę się zrelaksować i nabrać energii.

Czy to działa?

Jak pokazują badania – tak! Pracownicy chętniej przychodzą do pracy i mają więcej energii co przekłada się na efekty ich pracy! Co ciekawe okazuje się, że korporacje, które posiadają takie miejsca w swojej siedzibie są tymi, które chętniej wybierają przyszli pracownicy! No bo kto by nie chciał pracować w takim miejscu ;]?

Źródło zdjęć: forsal.pl