Kreatywnie!

Czy warto stworzyć inne, oryginalne CV? Jak na naszą niecodzienną propozycję zareagują potencjalni pracodawcy? Zapraszam na najnowszy wpis :].

Oryginalne Curriculum Vitae to zadanie dla ambitnych i kreatywnych. Jak pewnie sami doskonale wiecie, zdecydowana większość wszystkich wysyłanych CV to standardowe dokumenty gdzie znajdziecie takie informacje jak dane personalne kandydata, zdjęcia oraz wyszczególnioną historię edukacji, a następnie historii zatrudnienia, o ile taka występowała. To oczywiście nic złego. Prawidłowo skonstruowane Curriculum Vitae ‚jest w cenie’. Takie resume, wysyłamy wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z poważną profesją jak na przykład, zawody związane z administracją, prawem czy medycyną. Jeżeli jednak szukasz zatrudnienia w firmie, która zajmuje się projektowaniem, grafiką, a może planujesz aplikować na stanowisko managera – to masz szerokie pole do popisu. W takim przypadku warto stworzyć coś niecodziennego. Coś, co zaskoczy rekruterów – oczywiście pozytywnie ;].

  1. Kreatywne Curriculum Vitae może zawierać odnośniki (linki) do większej ilości informacji. To genialne rozwiązanie jeżeli ‚na siłę’ próbujesz wcisnąć swoje osiągnięcia i kursy na jeden stronie ;].
  2. Inną propozycją jest ciekawa i oryginalna forma dokumentu. Można odrobinę poszaleć z kolorami i grafiką w taki sposób by przyciągało wzrok jednak aby jednocześnie nie było zbyt ‚pstrokate’ i krzykliwe. Wiele zależy od tego gdzie chcecie aplikować. Jeżeli na stanowisko projektanta czy też grafika komputerowego, polecam poszaleć ;].

O czym jeszcze pamiętamy? Zapraszam na kolejny wpis.

Źródło zdjęć: hongkiat.com