Krytyka w pracy. Jak sobie z nią radzić?

Rozmowa rekrutacyjna to stresujący moment dla kandydatów. Wnikliwe pytania, analiza osobowości bo nie ukrywajmy, tak właśnie jest… i wertowanie życiorysu z dorobkiem zawodowym. Chyba mało kto takie spotkanie traktuje totalnie „na luzie” ;]. No właśnie, czy są sposoby na to by poradzić sobie z narastającym stresem?

W ciągu ostatnich dni na blogu pojawiają się wpisy gdzie możecie znaleźć listę pytań, które praktycznie zawsze pojawiają się podczas rozmowy rekrutacyjnej, niezależnie od branży. Dzięki temu, kandydaci mogą się solidnie przygotować, a to jest kluczem do sukcesu. Dzisiaj kolejna porcja. Zachęcam do lektury!

Osobowość

Co Pan/Pani myśli o pracy w zespole?

To pytanie ma drugie dno i warto dobrze przemyśleć odpowiedź. Zarówno praca „solo” jak w zespole ma swoje plusy i minusy. W tym konkretnym przypadku wszystko zależy od tego o jakim stanowisku mowa jednak kierowałbym się w… dwie strony. Kandydat, który umie pracować w pojedynkę ale także doskonale odnajduje się w grupie to kandydat idealny.

Co Pan/Pani myśli o krytyce?

Odpowiedź na to pytanie ma ukazać to czy kandydaci potrafią sobie radzić z krytyką. Każdy człowiek ma z nią problem bo w końcu nikt nie lubi być oceniany, a tym bardziej negatywnie. Najważniejsze to znaleźć złoty środek. Konstruktywna krytyka może być budująca. Warto starać się zamienić ją na swoistego rodzaju motywator dzięki czemu można pracować nad sobą i swoimi umiejętnościami, a w konsekwencji osiągnąć perfekcjonizm ;].

Jeżeli chcecie wiedzieć więcej, jesteście ciekawi o co jeszcze może was zapytać osoba rekrutująca, zapraszam na bloga już niebawem.

Źródło zdjęć: glamour.com