Lista argumentów…

Jak przeprowadzić rozmowę z szefem aby dostać podwyżkę? Dzisiaj zapraszam wszystkich na nowy post gdzie znajdziecie informacje o tym jak nie przekreślić swojej szansy na wyższe zarobki. Zapraszam do lektury :].

Zanim poprosicie szefa o spotkanie warto dobrze przeanalizować wszystkie swoje wady, zalety i osiągnięcia. Podczas takiej rozmowy nie wystarczy poprosić przełożonego o podwyżkę podając jeden, góra dwa argumenty. To z pewnością nie przekona szefa… .

  1. Pierwszym krokiem jest bardzo dobre przygotowanie się do takiej rozmowy czyli kartka i długopis w dłoń! Na kartce spisujemy wszystkie swoje zalety. Oczywiście skupiamy się i wymieniamy wyłącznie takie, które są związane z naszą pracą. Bardzo ważna uwaga. Nie wypisujemy zalet, które leżą w obowiązku każdego pracownika jak na przykład: punktualność, pozytywne nastawienie itp. To cechy, które powinien mieć każdy pracownik, niezależnie od stanowiska i zarobków.
  2. Następnie wypiszmy nasze osiągnięcia. Podobnie jak w przypadku zalet, powinniśmy wypisać wyłącznie te osiągnięcia, które są związane z naszą pracą. Skupiamy się na tych, z ostatniego roku. Wszystkie wcześniejsze raczej pomijamy, chyba, że zrobiliśmy ‚coś dużego’ o czym jeszcze nie rozmawialiśmy z szefem, a miało to pozytywny wpływ na firmę.
  3. Trzecim punktem jest spokojne przemyślenie tego jak przeprowadzić rozmowę. Mówimy tylko o swoich zaletach. Nie boimy się chwalić – w końcu chcemy przekonać naszego rozmówcę, że jesteśmy niezastąpieni! Argumenty i wypowiedzi powinny być rzeczowe i konkretne :].

Powodzenia – nowy rok należy do was ;]!

Źródło zdjęć: interia.pl