Media społecznościowe kontra rekruterzy

Poszukiwanie pracy, rozmowy rekrutacyjne czy idealne CV to najbardziej popularne tematy na moim blogu. Myślę, że nie ma w tym nic dziwnego bo to właśnie są tematy, które cieszą się największym zainteresowaniem. Zatem dzisiaj kolejny post ;].

Media społecznościowe kontra rekruterzy

  • Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę z faktu, że media społecznościowe są obowiązkowo sprawdzane przez wszystkich headhunterów. O ile nie jest to na pierwszym etapie, o tyle na drugim, możecie być pewni, że rekruter zdążył przeanalizować wasze konto „od A do Z”. Jakich informacji unikać? Czy konto może być publiczne? Co ze zdjęciami z imprez? Odpowiedzi poniżej.
  • Jeżeli twoje konto na facebooku czy instagramie jest publiczne należy uważać na wszystko co się wrzuca bowiem każdy ma dostęp do zamieszczanych treści. Niezależnie od tego jak dobrze wypadniecie na rozmowie rekrutacyjnej i tego jak bogate macie doświadczenie, wszystko może popsuć kilka zdjęć na fb. Kategorycznie zabrania się wrzucania zdjęć z imprez na których wyglądamy na nietrzeźwych, jesteśmy roznegliżowani czy nasza osoba jest przedstawiona w złym świetle.
  • Podobna zasada obowiązuje w przypadku kont prywatnych. Pamiętajcie, że ktoś z waszych znajomych może opublikować czy oznaczyć was na kompromitujących zdjęciach. Zdarza się, że wystarczą wspólni znajomi by mieć dostęp do kompletnie nieznanej ci osoby. Dlatego najlepszym wyjściem będzie aktualizacja ustawień prywatności tak byście mieli władzę nad swoim wizerunkiem.

Na koniec dodam, że coraz częściej rekruterzy są specjalnie szkoleni by sprawdzać w sieci historię życia kandydatów. Warto mieć to na uwadze ;].

Źródło zdjęć: blasty.pl