Mrugaj w pracy ;]

Praca przed komputerem nie ominie nikogo. Niezależnie od tego w jakiej branży działacie, praktycznie na pewno przyjdzie czas, że każdy z was będzie zmuszony do pracy przed monitorem komputera. Obecnie w sieci załatwiamy praktycznie wszystko. Od zakupów, po przesyłanie ważnych umów przez zwykłą komunikację. Działanie w sieci jest na porządku dziennym i aby wszystko sprawnie szło, musimy mieć komputer ;]. I tak wychodzi, że praktycznie każda branża jest nierozerwalnie związana z komputerem. Od godziny dziennie do nawet ośmiu przed monitorem. Zapraszam wszystkich na kolejny post o tym jak zadbać o swój wzrok w pracy przed komputerem :].

  • Dzisiejsze ekrany monitorów są tak skonstruowane by w nie męczyły naszych oczu. Jest duża różnica pomiędzy monitorami sprzed 10 lat, a obecnymi co jednak nie oznacza, że codzienne spędzanie po kilka godzin przed monitorem jest dla naszych oczu w ogóle nieszkodliwe. Jest kilka prostych zasad, których należy się trzymać jeżeli zależy nam, żeby nasze oczy były zdrowe.

Mruganie – prosta czynność o której (raczej) nikt z nas nie pamięta ;]? No właśnie, wiecie po w ogóle mrugamy? Mruga każdy i to już od urodzenia. Po co? Oczywiście po to by odpowiednio… nawilżyć oczy. Oczy suche to zmęczone i przekrwione oczy dlatego należy pamiętać aby jak najczęściej mrugać.

Problem?

  • Niestety praca przed komputerem powoduje, że przestajemy mrugać tak często jak powinniśmy, a przez to nasze oczy nie są odpowiednio nawilżone! Zatem co robić? Trudno o tym pamiętać, ponieważ mrugamy nieświadomie dlatego polecam prostą zasadę. Mrugacie np. po każdej spacji, albo przy każdym spojrzeniu przed siebie – nie w ekran monitora. Z początku będzie trudno ale gwarantuję, że takie mruganie szybko stanie się nawykiem :].

Źródło zdjęć: informoverload.com