Najgorsze zawody wg CareerCast w 2015 cz.I

Nie wiem czy znacie ale jest taki serwis, który nazywa się CareerCast? Generalnie jest to serwis gdzie można znaleźć ogłoszenia o pracę. Serwis ten co roku przygotowuje zestawienie najgorszych zawodów w roku. W 2015 roku nie było inaczej i CareerCast przedstawił swoje zestawienie. 690065_zg12s03_areszt3_34Przyznam szczerze, że zawsze jestem ciekaw co się zmieniło – co roku zaglądam i sprawdzam :]. Jeżeli jesteście równie ciekawi polecam zerknąć niżej!

10. Na ostatnim miejscu w rankingu znalazł się zawód, który od zawsze bardzo pozytywnie mi się kojarzył. To praca, którą nawet chciałem wykonywać jak miałem jakieś pięć lat ;]. Nie, nie chodzi o strażaka czy policjanta, a o… listonosza! Według CareerCast listonosz otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 41 tys. dolarów rocznie. Mało? Myślę, że w Polsce znajdziemy trochę mniej ‚zacne’ i mniej opłacane zawody… .

9. Dziewiąte miejsce było dla mnie bardzo dużym zaskoczeniem, ponieważ jest to zawód… strażaka! Niestety praca w tym zawodzie jest mało płatna – 45 tys. dolarów rocznie i do tego bardzo niebezpieczna.

8. Na ósmym miejscu znalazł się bardzo popularny zawód, który nie wymaga dużych umiejętności czy wysokich kwalifikacji. Mowa o… taksówce. W Polsce nie jest to najlepiej opłacany zawód ale nie należy do tych najgorszych. Taksówkarz w Stanach Zjednoczonych zarabia rocznie 23 tys. dolarów.

7. Na miejscu siódmym znalazł się dosyć nieprzyjemny i na pewno bardzo niebezpieczny zawód strażnika więziennego. Praca w tym charakterze z pewnością nie jest dla każdego, a roczne wynagrodzenie strażnika więziennego wynosi 39 tys. dolarów.

Ciekawi jak sytuacja wygląda dalej… ;]? Zapraszam następnym razem.

Źródło ikony wpisu: gosc.pl