Najgorsze zawody wg CareerCast w 2015 cz.II

Zaproponowałem wam ciekawy post o najgorszych zawodach w 2015 roku w Stanach Zjednoczonych według bardzo popularnego serwisu CareerCast. Zdążyłem podać trzy ostatnie miejsca dlatego dzisiaj zacznę od szóstego.

Digital Fusion TIFF File6. Na miejscu szóstym znalazł się… fotograf pracujący w gazecie! Przyznam szczerze, że nie dziwię się, że według CareerCast jest to jeden z najgorszych zawodów na rynku. Praca jest niebezpieczna, szybka no i nie ma ram czasowych. Pracuje się praktycznie na okrągło bo trzeba gonić za tematem. Fotograf w gazecie rocznie zarabia 29 tys. dolarów dlatego tym bardziej zgadzam się, że nie jest to dobry zawód.

5. Miejsce piąte zajął… dziennikarz radiowy! Nie bardzo rozumiem dlaczego bo zawód wydaje się przyjemny, dobrze opłacalny i rozwojowy. Może tak tylko jest w Polsce? W Stanach Zjednoczonych dziennikarz radiowy zarabia 29 tys. dolarów rocznie.

4. Na czwartym miejscu czyli tuż za podium w rankingu na najgorszy zawód w 2015 roku znalazł się… kucharz! Teraz już muszę napisać, że nie rozumiem Stanów Zjednoczonych. Kucharz wydaje się dobrym i przyzwoicie opłacanym zawodem. W Polsce z pewnością nie jest to jeden z najgorszych zawodów. Kucharz w USA zarabia 42 tys. dolarów rocznie.

3. Miejsce trzecie czyli za jeden z trzech najgorszych zawodów został uznany żołnierz. W tym przypadku muszę zgodzić się z CareerCast, ponieważ uważam podobnie. Za nic w świecie nie chciałbym pracować w tym zawodzie i podziwiam tych, którzy się na to decydują. Żołnierz zarabia 44 tys. dolarów rocznie – zdecydowanie za mało.

2. Miejsce drugie jak dotąd było dla mnie największym zaskoczeniem, ponieważ zajął je… drwal. Tak, nie pomyliłem się – drwal. Dlaczego? Nie ma pojęcia! Jakieś pomysły ;]? Drwal rocznie zarabia 34 tys. dolarów.

1. Najgorszym zawodem w 2015 roku został… dziennikarz prasowy! Jego roczny dochód wynosi 36 tys. dolarów. Zgodzę się, że nie jest to zbyt łatwa i lekka praca ale w mojej opinii nie zasługuje na miano najgorszego zawodu.

Tak sytuacja wygląda za wielką wodą. Może uda mi się znaleźć i porównać sytuację w Polsce :]?

Źródło ikony wpisu: aleseriale.pl