NFZ kontra prywatne ubezpieczenie zdrowotne

20130202160252uid1NFZ czyli Narodowy Fundusz Zdrowia sprawia, że coraz więcej obywateli przechodzi na polisy zdrowotne. Bardzo długie oczekiwanie na wizytę u specjalisty, niska jakość to tylko początek góry lodowej. Polacy narzekają na NFZ i coraz trudniej im się dziwić.

Dlaczego postanowiłem o tym napisać?

Coraz więcej osób w Polsce przechodzi z umowy na własną działalność właśnie między innymi ze względu na słabej jakości publiczną obsługę medyczną. Kolejki do lekarza to nic nowego jednak od 2015 roku ten czas jeszcze się wydłużył o (szacunkowo) kolejny tydzień! Pracownicy są oburzeni, ponieważ co miesiąc z ich pensji idą duże pieniądze na Narodowy Fundusz Zdrowia z którego i tak nie korzystają bo oczekiwanie na wizytę jest zdecydowanie za długie. W konsekwencji coraz więcej Polaków decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej co skutkuje mniejszymi opłatami, a większymi zarobkami. Większe zarobki to lepsza – wyższa jakość życia, a co za tym idzie, korzystanie z prywatnej opieki medycznej.

Czy warto?

Zdecydowanie tak! W pierwszym kwartale bieżącego roku w Polsce, prywatne ubezpieczenie wykupiło aż o 32 procent więcej ubezpieczonych! W tym indywidualne polisy to około 200 tysięcy, a grupowe aż milion. Te liczby pokazują, że Polakom zależy na dobrej, wysokiej i profesjonalnej obsłudze medycznej. Łatwy i szybki dostęp do renomowanych specjalistów to coś czego oczekują młodzi przedsiębiorcy. Prywatna działalność pozwala zaoszczędzić „kilka złotych”, które można przeznaczyć na komfortową opiekę medyczną.

Źródło zdjęć: zycieismierc.com.pl