Nowoczesne biura w korpo. ;]

Piękne i dobrze urządzone biuro to coś o czym marzy każdy pracownik. Obecnie w Polsce nastała moda na łączone biura, które znajdują się na dużej powierzchni. Zazwyczaj takie biura możemy znaleźć w dużym korporacjach, agencjach. Czy to dobry pomysł i dlaczego nastała moda na takie biura?

Zacznę od tego, że niezależnie od plusów i minusów tego rozwiązania, głównym celem było maksymalne wykorzystanie przestrzeni i pomieszczenie jak największej ilości pracowników. Pomysł okazał się bardzo dobry, ponieważ takie rozwiązanie stworzyło nowe możliwości.

  • W dużym albo nawet w bardzo dużym pomieszczeniu ustawiono wiele biurek. Ustawienie jednak różni się od tego w szkole ;]. Biurka poustawiane są niecodziennie, w różnej odległości od siebie. Mogą być oddzielone specjalnymi ściankami. Wszystko zależy od tego kto z kim współpracuje. Bliżej siebie siedzą osoby, które muszą zostać w stałym kontakcie lub są z tego samego działu. Takie ustawienie sprawi, że pracownicy będą mieli dobry kontakt co pozytywnie wpłynie na ich pracę i atmosferę.
  • Innym plusem takiego rozwiązania jest przebywanie na ‚otwartej przestrzeni’. Małe biura ze słabą klimatyzacją odchodzą w zapomnienie!
  • Z pewnością zaletą takich biur jest również to, że bardzo często są one tworem projektantów, którzy starają się zadbać aby nie było ‚nudno’. Projektanci tworzą specjalne, wydzielone miejsca na chwilę relaksu. Mogą to być piłkarzyki, tarcze z rzutkami itp. Wszystko zaprojektowane tak aby było miło, przyjemnie i pozytywnie.

Muszę przyznać, że to bardzo dobra moda i mam nadzieję, że już niebawem zagości we wszystkich korpo. ;].

Źródło zdjęć: korpo24.pl