Nowy rok i nowe plany na zawodowy sukces ;]

Sylwester to czas przełomowy. Z końcówką starego roku większość z nas lubi robić nowe plany dzięki którym chce ‚zawojować’ świat ;]. Plany na nowy rok dotyczą nie praktycznie wszystkiego – zaczynając od sfery prywatnej, a kończąc na zawodowej. Ja chciałabym się bliżej przyjrzeć sferze zawodowej.

No właśnie, jakie plany sobie wyznaczamy i czy faktycznie mają one wymierne skutki?

Nowy rok to nowe nadzieje i nowe wyzwania zawodowe. Większość z nas lubi przygotować sobie listę z celami do osiągnięcia. Niestety spora część grupy odpada jeszcze w przedbiegach i gdzieś po drodze zapomina o swojej liście. Dlaczego?

  • Pierwszym i podstawowym błędem listy z planem na sukces zawodowy to zbyt obszerne i mało konkretne/sprecyzowane plany. Wyobraźcie sobie, że wiele osób wpisuje – podwyżka i/lub awans. Te hasła znajdujemy zdecydowanie najczęściej na liście z planem. Ktoś mógłby pomyśleć, że przecież jest to bardzo konkretne bo jedno hasło i wszystko jasne. Okazuje się, że nie. Hasło podwyżka i awans to zbyt ogólne pojęcia. Osoba, której zależy na podwyżce musi najpierw sprecyzować co takiego musi zrobić aby osiągnąć swój cel ostateczny i to właśnie powinno znaleźć się na liście.
  • Rozłóżmy to na czynniki pierwsze ;]. Twoim celem jest podwyżka więc najpierw musisz sprawdzić czy jest w ogóle taka szansa! Pamiętaj, że każdy cel musi być realny!!! Jeżeli tak, to następnie należy sprawdzić jakie kompetencje przysłużą się podwyżce – być może są to dodatkowe kursy i szkolenia, praca po godzinach lub inne. To wszystko należy wpisać na listę noworocznych sukcesów zawodowych i krok po kroku skreślać wykonane zadania aż osiągnięcie sukces ;].

Źródło zdjęć: ovationwomen.com