O co pytają na rozmowie o pracę? cz. II

Pytania, które padają podczas rozmowy rekrutacyjnej są na tyle powszechne, że każdy kandydat powinien mieć sumiennie przygotowane odpowiedzi. Jeżeli nie wiecie jakie to pytania, koniecznie musicie przeczytać mój poprzedni wpis. Dzisiaj część druga – zapraszam do lektury :}.

Pytania związane z motywacją oraz oczekiwaniami

Dlaczego zdecydował się Pan/Pani na wysłanie swojej aplikacji do nas?

To istotne pytanie, ponieważ dzięki odpowiedzi, rekruterzy będą mieli kilka ważnych informacji na twój temat. Po pierwsze i chyba najważniejsze to czy jest to twoja praca marzeń czy kolejne ogłoszenie, na które postanowiłeś odpowiedzieć. Brak konstruktywnej i ciekawej odpowiedzi z pewnością negatywnie wpłynie na ocenę twojej kandydatury. Zapominamy także o jąkaniu się i typowych banałach.

Dlaczego nasza firma?

To tylko pozornie proste pytanie dlatego należy dobrze przemyśleć swoją odpowiedź. Podobnie jak wyżej, zapominamy o banałach. Najlepiej skupić się na przykładach czyli każda odpowiedź poparta jest krótkim wyjaśnieniem. Warto również wykazać się znajomością firmy. To pokaże, że faktycznie jesteśmy zainteresowani ofertą.

Czym zajmuje się nasza firma?

Odpowiedź na to pytanie należy sumiennie przygotować. Najlepiej poszperać w sieci i poczytać o organizacji do której się zgłaszacie. Dobrym źródłem informacji będzie oficjalna strona firmy ale także profil na goldenline. Wystrzegamy się natomiast for interenetowych i prywatnych opinii, które mogą być negatywne z różnych względów. Takie, niepotwierdzone informacje zachowujemy dla siebie.

Kolejna dawka pytań, już niebawem na blogu.

Źródło zdjęć: pixabay.com