Oczy na etacie…

Tym razem chciałbym poruszyć bardzo ciekawy temat, który krążył w mojej głowie już od jakiegoś czasu – oczy ;].

Wzrok to obecnie jeden ważniejszych zmysłów człowieka sukcesu. Zgodzicie się z tą opinią? Myślę, że nie macie wyjścia bo to 100% prawda. Owszem, zdarzają się zawody, kiedy wzrok nie odgrywa najważniejszej roli jednak są to raczej wyjątki. W dzisiejszych czasach w pracy praktycznie każdy korzysta z narządu wzroku – niezależnie od rodzaju wykonywanego zawodu. Sprawdźcie sami… ;].

  • Lekarz – nie tylko, że wzrok jest mu potrzebny do oceny stanu pacjenta ale także jest niezbędny do wypisywania recept, dokumentowania historii na komputerze itp.
  • Nauczyciel w przedszkolu. Wyobraźcie sobie wychowawcę, który nie widzi, a ma się zająć dzieciakami w sali. Byłoby to raczej trudne i niebezpieczne.
  • Kasjer w sklepie – w tym przypadku również potrzebny jest dobry wzrok.

Jak sami widzicie, każdy zawód wymaga od nas tego abyśmy mieli sprawne oczy. Od tych najbardziej oczywistych jak programista po tych o których w ogóle byśmy nie pomyśleli.

  • Dlaczego w ogóle o tym wspominam? Jak już na początku wspomniałem, wzrok to bardzo ciekawy temat, a w kontekście pracy jeszcze bardziej. Sprawne i zdrowe oczy są często pomijane. Nikt nie myśli o tym jak ma dbać o to aby wzrok służył mu przez długie lata. To tak jakby nikt nie doceniał roli oczu i negatywnych skutków jakie niesie dla nich praca zawodowa. Niestety w dzisiejszych czasach prawie wszyscy jesteśmy skazani na pracę przed komputerem. Długie godziny wpatrywania się w ekran monitora psuje jeden z naszych najważniejszych zmysłów. No i właśnie ta myśl skłoniła mnie do napisania poniższego posta. To wstęp do kolejnych gdzie znajdziecie bardzo ważne informacje o tym jak dbać o swoje oczy w pracy… i nie tylko. Zapraszam :].

Źródło zdjęć: thenextweb.com