Oddeleguj zadania!

W pracy spędzamy aż 1/3 naszego życia. Jest to wystarczająco dobry powód, żeby szukać pracę, która spełnia nasze oczekiwania. Prawdą jest, że człowiek, który lubił swoją pracę tak naprawdę nie przepracował nawet jednego dnia. Zatem jeżeli twoja praca powoduje, że na samą myśl o niej pocą ci się dłonie, czujesz niechęć do swoich współpracowników i jedyne o czym marzysz tuż po przekroczeniu progu firmy to jak najszybszy powrót do domu, coś jest nie tak… bardzo nie tak!

14773_banner_700x330

Stres związany z pracą to temat ‚rzeka’. Miałem już okazję wielokrotnie pisać na ten temat na blogu. Pozwólcie, że dzisiaj ponownie powrócę do tematu stresu w pracy, a dokładniej co możecie zrobić aby sobie z nim poradzić. Być może mój mały poradnik okaże się dla kogoś przydatny jednak pamiętajcie, że jeżeli lęk przed pracą determinuje całe wasze życie, problem jest większy i należy niezwłocznie udać się do specjalisty. Długie zwlekanie i spychanie stresu na boczny tor może doprowadzić do poważniejszych chorób. W przypadku mniejszego stresu z którym chcecie spróbować sobie poradzić własnymi siłami polecam sprawdzić poniższe propozycje :].

Delegacja obowiązków

  • Dla osób, które chcą zrobić wszystko same, delegacja obowiązków może okazać się trudna lecz nie jest to niemożliwe do wykonania. Dobrym planem jest rozpisanie wszystkich zadań, ustalenie priorytetów, a następnie oddelegowanie najmniej według was istotnych obowiązków swoim pracownikom. Zaczynamy powoli, od jednego zadania, aż w końcu dochodzimy do momentu, kiedy zostawiamy sobie wyłącznie najważniejsze. Jest to proces czasochłonny ale skuteczny dlatego gorąco namawiam, spróbujcie!

Źródło zdjęć: gettime.biz, nf.pl