Optymistycznie w stronę sukcesu zawodowego!

Droga do sukcesu nie jest łatwa. Często po drodze, spotykamy się z trudnościami, które powodują, że chcemy odpuścić. Co zrobić, żeby do tego nie dopuścić? Jak osiągnąć sukces zawodowy i stać się nowym Billem Gates’em ;]?

Wiecie już, że jeżeli w 2017 roku planujecie osiągnąć sukces zawodowy to musicie stale się doszkalać i być wytrwałym. O czym jeszcze musicie pamiętać aby ułatwić sobie tą trudną drogę? Oczywiście o… optymizmie.

Optymizm jest kluczowy, kiedy chcemy osiągnąć sukces, ponieważ w sytuacji kryzysowej pozwala nam przetrwać i nie przerywać swojej drogi do celu. Wyobraźcie sobie sytuację. Waszym celem jest awans zawodowy na stanowisko menadżera. Aby otrzymać upragnione stanowisko musicie zdać kurs na język obcy, skończyć dwa ważne i trudne szkolenia, a do tego wszystkiego musicie pokonać trzech innych kandydatów. Jesteście najlepsi w tym co robicie, wiecie to wy i wasz szef ale i tak musicie przejść całą formalną drogę. Niestety kiedy okazuje się, że egzamin z języka obcego jest zbyt trudny i macie problem z nauczeniem się podstawowych wiadomości z kursu programowania, zaczynacie się łamać. W waszym mózgu pojawiają się same czarne myśli i oczywiście jest jedna najczarniejsza. Nie dam rady. Po co to wszystko. Inni pewnie będą lepsi. Moment załamania przychodzi szybko i bardzo często zbiera żniwa. Co zrobić?

I tu pojawia się optymizm. Jest jedna prosta zasada. Jeżeli się nie uda to trudno. Będzie inny awans. Będzie inna praca, a ja już tyle wiem, tyle więcej się nauczyłem. Mam nowe doświadczenie, moje CV będzie bogatsze, itd. itp. Optymista znajdzie pozytywy słabej strony i to jest siła, która pozwala przetrwać! A na końcu, może się okaże, że jednak było warto ;]?

Źródło zdjęć: noeasy.pl