Paczki świąteczne od firmy – jakie?

Okres świąteczny to czas, kiedy składamy sobie życzenia i dostajemy prezenty. Jest to już tradycja, która także na stałe zagościła w miejscu naszego zatrudnienia. Zdarza się, że współpracownicy sami robią sobie upominki jednak najczęściej ‚gifty’ dostajemy od dobrego mikołaja czyli od… szefa ;].

No i tutaj pojawia się pytanie – jak prezenty otrzymujemy najczęściej i czy są to te wymarzone? Obecnie jest kilka rodzai prezentów świątecznych od firmy:

  • Fioletowa-Fontana2Spożywcze
  • Alkoholowe
  • Spożywczo – alkoholowe
  • Vouchery
  • Finansowe

Tymi najczęściej wybieranymi są te alkoholowo – spożywcze. W takiej paczce zazwyczaj znajdujemy butelkę dobrego wina, słodycze w postaci ciastek, cukierków i czekolad oraz kawa lub herbata.

Rzadziej zdarza się, że prezentem świątecznym od firmy jest tylko alkohol lub czekolada. Wszystko zależy od rodzaju firmy i tego jak prosperuje.

Coraz bardziej popularne są także vouchery świąteczne. Mogą to być vouchery na produkty własnej firmy ale także zniżki do SPA, darmowe wejściówki na basen, siłownię czy chociażby masaż. Firmy chętnie korzystają z tej opcji, ponieważ podpisując umowę na konkretne usługi dostają duże zniżki w związku z czym takie prezent po prostu się opłaca ;].

Na samym końcu znajdują się prezenty w postaci premii. Niestety ale jest to rzadko spotykana forma prezentu, a jeżeli już to tylko dla wybranych.

Jak sami widzicie jest kilka opcji do wyboru – którą najchętniej wybierają pracownicy? Myślę, że nie trudno się domyślić – są to premie finansowe. Gotówka, którą możemy sami przeznaczyć na wybrany cel to strzał w dziesiątkę dlatego życzę wszystkim właśnie takich prezentów od firmy z okazji Świąt w 2015 ;].

Źródło zdjęć: oferia.pl, magicznekosze.pl