Papier przydatny w biurze

Trudno wyobrazić sobie pracę w biurze bez papieru. Codziennie, do różnych celów, zużywane są jego niezliczone ilości. Dlatego zawsze warto mieć odpowiedni zapas różnych jego rodzajów.

Papier kserograficzny
To chyba papier najczęściej używany w biurze, dlatego jemu w przyszłości poświecę oddzielny wpis. Przy zakupie warto pamiętać, że powinien się on nadawać do druku monochromatycznego i kolorowego oraz pasować do większości modeli drukarek. Powinniśmy także zwrócić uwagę na model drukarki, do jakiej będzie on przeznaczony. W tym przypadku mamy do wyboru papier do druku atramentowego, laserowego i igłowego, a także papier uniwersalny.

Papier wizytówkowy
By wykonać wizytówki, wcale nie trzeba za to płacić dużej kasy. Wystarczą podstawowe umiejętności obsługi programów graficznych, a nawet i to nie jest czynnikiem koniecznym, bo w internecie nie brakuje stron generujących własne projekty wizytówek. W tym przypadku do wyboru mamy papier w różnych kolorach, o różnej fakturze i gramaturze. W zależności od wielkości opakowania i rodzaju papieru ceny zaczynają się już od 20 groszy za arkusz.

Papier fotograficzny
Jak łatwo się domyślić, służy do drukowania zdjęć. Przy jego zakupie warto zwrócić uwagę na rodzaj posiadanej przez nas drukarki fotograficznej. Najbardziej popularne, ze względu na wysoką jakość, rozdzielczość i dobre odwzorowanie kolorów są drukarki atramentowe. Papier do nich nie pozwala na rozmazywanie tuszu, który szybko wysycha. W przypadku drukarki laserowej trudniej już o dobrą jakość zdjęcia, ale poprawić ja może specjalny powlekany papier do fotograficznego druku laserowego.

Papier samoprzylepny
Bardzo przydatny do wykonywania naklejek służących np. do oznaczania segregatorów, czy płyt z dokumentami. Można je drukować, lub podpisywać ręcznie. Dostępny w różnych formatach i kolorach.