Pierwsze symptomy wypalenia zawodowego cz. 2

No i znowu zapraszam wszystkich, którzy są zainteresowani tematyką wypalenia zawodowego. Oczywiście zachęcam wszystkich do sprawdzenia najnowszych postów, ponieważ syndrom wypalenia zawodowego może dotknąć każdego, niezależnie od wieku oraz rodzaju zajmowanego stanowiska! Warto znać pierwsze symptomy wypalenia dzięki czemu można szybko i skutecznie zareagować. Zapraszam do lektury.

  • Wszystkie osoby, które z natury są drażliwe, łatwo wyprowadzić je z równowagi oraz mają tzw. wahania nastroju, są w szczególności podatne na wypalenie zawodowe. Zatem warto nad sobą pracować, zaczynając od strefy prywatnej, a kończąc na zawodowej.
  • Kolejnym symptomem, który może świadczyć o pojawiającym się syndromie wypalenia zawodowego jest nawracająca choroba układu oddechowego lub/i pokarmowego. Stresujące czynniki ‚pomagają’ w zachwianiu równowagi organizmu dlatego, kiedy zaobserwujecie u siebie takie objawy, warto się zastanowić skąd się biorą i jak mogą na ciebie wpływać.
  • Jeszcze innym objawem, który może świadczyć o tym, że dotknął cię syndrom wypalenia zawodowego jest złość, niechęć oraz cynizm. Tak, te uczucia stale towarzyszą wypaleniu zawodowemu dlatego jeżeli nagle zacząłeś ich doświadczać warto się bliżej zastanowić skąd się wzięły.

Sytuacja, kiedy dopada cię syndrom wypalenia zawodowego ma swoje konsekwencje nie tylko na poziomie zawodowym. Warto wiedzieć, że życie prywatne jest stale i nierozerwalnie powiązane z życiem zawodowym. Oznacza to, że jedna sfera wpływa na drugą i tak w kółko. Zatem nie wolno lekceważyć pierwszych symptomów wypalenia zawodowego. Co jeszcze powinniście wiedzieć? Zapraszam na kolejny wpis już w kwietniu.

Źródło zdjęć: natemat.pl