Plan ‚B’ ;]

Nosisz się z zamiarem odejścia z korporacji? O czym należy pamiętać zanim podpiszesz wymówienie? Zapraszam na drugi wpis gdzie znajdziecie informacje jak osiągnąć sukces po odejściu z ‚korpo’.

  • Niezależnie od tego dlaczego chcecie zmienić pracę zawsze warto się… zabezpieczyć. W jaki sposób? Planując odejście z pracy (bo to zawsze powinno być dobrze zaplanowane) warto już szukać nowego zatrudnienia. Podobnie jest z założeniem własnej działalności. Robimy to wtedy, kiedy mamy pewność, że nowa firma ‚się utrzyma’. Nie wiem czy wiecie ale ponad 80% nowo założonych firm z Polsce pada w przeciągu pierwszych trzech lat. Powody są różne jednak jedną z głównych przyczyn są złe kalkulacje!
  • Dlatego, kiedy jeszcze pracujecie w korporacji musicie pamiętać o tym by już wtedy tworzyć własną firmę. To wszystko robimy w wolnym czasie – kiedy jesteśmy maksymalnie skupieni. Podobnie sprawa wygląda z zatrudnieniem w innej firmie. Wysyłamy CV jeszcze, kiedy pracujemy na etacie w ‚korpo’! To daje nam swobodę ruchów, stabilność finansową ale i spokój psychiczny.
  • Dodatkowo jest pewien atut, o którym należy pamiętać. Pracodawcy chętnie zatrudniają pracowników, którzy w trakcie poszukiwań są zatrudnieni gdzie indziej! To pokazuje, że są to osoby, które faktycznie chcą się rozwijać, są ambitne i mają plan. Tacy pracownicy wzbudzają zaufanie ale i szacunek. Takich pracowników chce mieć każda firma.

Reasumując ;]. Jeżeli już wiesz, że chcesz rzucić pracę w korporacji ale nie masz innej alternatywy – wstrzymaj się. Poszukaj stabilizacji na zewnątrz i wtedy działaj! Powodzenia :].

Źródło zdjęć: quotesgram.com