Planujemy!

Jeżeli należysz do grona nieszczęśliwców, którzy nie wyobrażają sobie tygodnia bez pracy to masz problem. Co zrobić by cieszyć na zbliżające się wakacje i sezon urlopowy? Jak przygotować się do wyjazdu? Zapraszam na najnowszy wpis :].

Pracoholizm to niebezpieczna choroba z którą trudno sobie poradzić samodzielnie. Najlepiej udać się specjalisty, który dobierze odpowiednią formę terapii. W sytuacji, kiedy nie mamy do czynienia z syndromem pracoholika ale pojawiły się pierwsze objawy, warto walczyć jak najszybciej by nie dopuścić do rozwoju choroby. Kiedy czujesz, że wakacje to nie jest to o czym marzysz, a ostatni urlop spędziłeś „wieki temu”, wiesz, że masz problem. Co robić w takiej sytuacji?

  1. Wyjazd na wakacje to nie tylko zakup biletu lotniczego i dokonanie rezerwacji w hotelu. To wykonujemy na końcu, a na samym wstępie planujemy. Jaka destynacja? Co chcemy zobaczyć? Na ile dni jechać, co zabrać, samochodem czy samolotem itp., itd. Planowanie jest bardzo ważne jeżeli zależy nam na udanym wypoczynku. Podobnie powinno być z pracą. Już na kilka miesięcy przed wakacjami, należy zacząć przygotowywać się do wyjazdu. Planujemy kto nas zastąpi. Przydzielamy zadania, robimy listę priorytetów (‚check list’) oraz rozplanowujemy daty wszystkich zleceń, tak byśmy nie musieli się spieszyć z ich finalizacją tuż przed urlopem.
  2. Kolejnym punktem jest nastawienie. Tylko z pozoru proste! Już pół roku przed powinniśmy zacząć oswajać się z myślą, że wyjeżdżamy. To pozwoli nam ograniczyć stres i obawę związaną z zostawieniem swojego stanowiska pracy.

Co jeszcze możemy zrobić by ułatwić sobie pracę? Zapraszam już niebawem.

Źródło zdjęć: qz.com