Płatność brelokiem?

Jaką metodę płatności wybieracie najczęściej? Gotówka, karta płatnicza z pinem, a może zbliżeniowo?

Pamiętam jak bardzo dawno temu (tak, jestem już wiekowy ;] haha) kolega ze szkoły powiedział mi, że słyszał, że za ‚naście’ lat będziemy płacić w sklepie kartą, a nie pieniędzmi. Długo o tym wtedy myślałem i nie mogłem wyjść z podziwu jak to? Obecnie już wszystko wiem i nie robi to na mnie wrażenia ;]. Naturalnie chodziło o karty płatnicze, kredytowe ect.

Śmigacz_PKO_Junior_brelok_w_kształcie_silikonowego_prostokąta2No właśnie i tu pojawia się nowość. Na rynku pojawiły się kolejne metody płatności. Wszystko po to by jeszcze usprawnić procedurę zapłaty. Szybko, bez drobnych, które ‚walają’ się niepotrzebnie po wszystkich kieszeniach spodni i wygodnie. Muszę przyznać, że osobiście sam najczęściej wybieram płatność kartą i jeżeli mogę – zbliżeniowo. Ten rodzaj płatności jest zdecydowanie najszybszy, a dzięki temu najbardziej mi odpowiada. Płatność kartą zbliżeniowo jest możliwa do kwoty 50 zł., co jest zrozumiałe. Dlaczego o tym wspominam?

Okazuje się, że zapłacić zbliżeniowo możemy już nie tylko kartą! Na rynku pojawiły się zegarki, breloczki, a nawet naklejki, które umożliwiają ten rodzaj płatności. Rynek wyszedł naprzeciw gadżeciarzom :].

Np. odprawa na lotnisku za pośrednictwem zegarka? Bilet na pociąg na telefonie? To wszystko i jeszcze więcej jest już możliwe. Technika napiera i podbija serca użytkowników na całym świecie. Modzie ulegają już nie tylko młodzi. Coraz starsze osoby chętnie korzystają z prostych rozwiązań jakie oferuje rynek. Swoją drogą już nie mogę się doczekać jak będę mógł płacić jakimś designerskim brelokiem :].

Źródło zdjęć: bankomania.pkobp.pl