Plusy wideorekrutacji

Coraz bardziej popularna forma przeprowadzania rozmowy kwalifikacyjnej może zrewolucjonizować rynek pracy. Mowa oczywiście o wideorekrutacji, o której miałem okazję pisać kilka dni temu. Zainteresowanych odsyłam tutaj, a dzisiaj pozwólcie, że napiszę kilka słów o plusach i minusach wideorekrutacji.

Wideorekrutacja ma zarówno kilka plusów jak i minusów. Wszystko zależy od tego na którym miejscu się znajdujesz ;).

  • W przypadku osób rekrutujących największym plusem jest możliwość archiwizowania nagrań z kandydatami. Dzięki zastosowaniu wideorekrutacji, kadra zatrudniająca ma możliwość ponownego odtwarzania całego przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej. Dzięki temu istnieje możliwość porównania kandydatów i dokładnej analizy ich odpowiedzi oraz zachowań. Brzmi to może trochę nieciekawie bo ma się wrażenie, że potencjalni kandydaci na dane stanowisko zostaną dokładnie prześwietleni jednak z drugiej strony nie ma to dla nich znaczenia bo nagranie miało już miejsce ;).
  • Innym plusem wideorekrutacji jest automatyczna możliwość sprawdzenia umiejętności kandydata związanych z siecią oraz komputerami. Osoba rekrutująca może sprawdzić w jaki sposób kandydat radzi sobie z programami oraz ile czasu mu to zajmuje. Dodatkowym plusem jest sprawdzenie działań w sytuacji stresującej. Praktycznie każdy kandydat pisze w swoim CV, że jest odporny na stres i umie pracować pod presją czasu. Wideorekrutacja jest idealnym momentem aby sprawdzić czy kandydat rzeczywiście posiada te cechy.

Jakie są plusy dla kandydatów i czy w ogóle są minusy? Tego dowiecie się już niedługo!

Źródło zdjęć: erecruiter.pl